
"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години.
Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
| « Юни 2026 » |
|---|
| Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | | 29 | 30 | |
Бърза връзка с част от екипа:
Администратори:
admin,
dani,
freja,
isi,
ssi,
Зико
InternalError (BehindTheMirror, tpl) (почетен админ)
Редактори:
marulka,
eli,
zverche,
Чудакът от 6-ти Б,
donaddt,
Надя,
regina,
Боряна,
Айви,
tivesto,
катя милушева,
Cvetan,
Simpra,
Anakin Skywalker,
boysta3,
Цонка,
Лилия,
kitten,
Svilena,
Подкожурница,
Калисто
Страница във Фейсбук:
Група "Нашето Детство"
|
|
|
|

Има автомобили, които са създадени с идеята да бъдат обект на митове и легенди. При тях не става въпрос за ефикасност и елегантност, за практичност и удобство. Те са порив към чистата сила и мощ. Във времена, когато нормите за икономичност и екологичност бяха нещо непознато, тези коли доминираха на пътя отвъд Атлатника. Бяха увековечени и в киното. Това са коли, които трябва да усетите и за които да мечтаете. Те промениха автомобилния свят. Една от тях е и колата на снимките - Chevrolet Camaro, модел 1972, модификация Z28, двигател V8 5700см3, мощност 360к.с. първата с автоматчина трансмисия от този модел. Колата залепена с тиксо или закачена с кабърчета над леглото в нашите момчешки стаи, редом до плакатите на любимата метъл банда и "какичката" по бански.
|
|
|
|
|
Всичко започна със радиото. Всички си имаха транзистори,аз обаче си нямах. Родителите ми имаха един ВЕФ, но друго си е да си имаш собствено транзисторче. По лагери ,бригади всеки си носеше своя собствена гордост и ми беше много криво , че нямам с какво да се похваля.Тогава се случи събитието , което определи и донякъде живота ми като по - голям. Родителите ми, подариха радиоконструктор Мальчиш
|
|
|
|
|
Привет големи, малки и още по малки момичета и момчета. В отговор на статията за соц. автомобилите искам да добавя и този шедьовър - ЗАЗ 965 (Запорожки Автомобилен Завод) или Заплаха за Автомобилите на Запад. Модела се е произвеждал в СССР от 1961г до началото на 70те. Наричан още модел "Отмъщението на Хрушчов"

|
|
|
|
|
Моторните коне, които ни возеха, вършеха работа и бръмчаха по НашитеДеЦки улици... Поради специфичното разнообразие почти всяко средностатистическо момче различаваше звука от двигателя на познатите марки. А как гърмяха ауспусите на ГАЗ-ките 💣

|
|
|
|
|
Реших да пиша за този лифт, защото това е първият кабинков лифт в България, а пък и първите ми спомени за лифт от детството са от него. За софиянци (набор до 1980 г.) той е добре познат, но все пак аз ще се постарая да го опиша максимално за тези, които не са го ползвали и виждали.
|
|
|
|
|
В тази статия реших да сложа събраните неща досега, които снимах за различни статии в НД като добавка, но по различни причини във времето те не намериха своето място. Надявам се сега, който намери за нужно и полезно да вземе нужните му предмети и да дообогати статиите си. Достъпа е напълно свободен за територията на НД, като спокойно взимайте снимки и ги прикачвайте към вашите си статии. На мен може да ми драснете едно писмо да знам кое къде е отишло все пак.
|
|
|
|
|
Последно от мен на тема "велосипеди" - книга от поредицата "Направи си сам" с подробни описания на велисипедите и техните елементи. Пускам увода и главата за "Типове велосипеди". Помня, че най-много се кефех на холандските. Редовно питах баща ми "Моя школник холандски ли е". Той сваляше вестника и измърворваше "Ами, холандски, сделан съветски ...". Из си тръгвах разхитрен и след ден-два пак се пробвах, дали случайно не е станал една идея по-холандски...
Във времето преди интернет подобна "техническа литература" си беше ценна. А у нас беше и изключително оскъдна - не помня друга книга за колела преди/след тази.

|
|
|
|
|
След много мрънкане и агитация ми бе закупен от баща ми от спортния на "Витошка" (до Ритуалната зала между Кърниградска и Алабин)
Това нежно и елегантно колело претърпя всички последствия от филма "Банда BMX".

|
|
|
|
|
Средата на 80-те бяха златните години на компютърното нашествие. Всички въздишахме по Имко 2 и мечтаехме да се докопаме до някой 8 битов Правец за да играем на Каратека, Азтек...
Бил Гейтс го нямаше даже. И може би затова компютрите изглеждаха разбираеми. Мисля, че много от нас са направили първите си (за повечето и последни) стъпки в света на компютъра от тази книжка. Жива класика, за която много се радвам че открих на съвсем истинския "прашен таван". Помня, че трябваха връзки за да се запишеш в кръжока по "информатика" за да се учиш как се програмира на БЕЙСИК. Затова аз се научих от книжката...

|
|
|
|
Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).
Благодарим ви предварително!
|
|