
"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години.
Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
| « Юни 2026 » |
|---|
| Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | | 29 | 30 | |
Бърза връзка с част от екипа:
Администратори:
admin,
dani,
freja,
isi,
ssi,
Зико
InternalError (BehindTheMirror, tpl) (почетен админ)
Редактори:
marulka,
eli,
zverche,
Чудакът от 6-ти Б,
donaddt,
Надя,
regina,
Боряна,
Айви,
tivesto,
катя милушева,
Cvetan,
Simpra,
Anakin Skywalker,
boysta3,
Цонка,
Лилия,
kitten,
Svilena,
Подкожурница,
Калисто
Страница във Фейсбук:
Група "Нашето Детство"
|
|
|
|
В 9 часа и 7 минути 12 април 1961 корабът Восток-1 с ракета носител Р-7 излита от Байконур с майор Юрий Гагарин на борда. Това е първият в света пилотиран полет. Започва ерата на космонавтиката.
Колекционирам часовници. Миналата година на ви представих хронометърa Слава, с който на 10 април 1979г. (годишнината беше преди два дни) първият български комонавт Герорги Иванов успешно извършва ръчна навигация на авариралия Съюз-33.
Днес ще ви покажа будилникa Слава-Восток, един култов колекционерски предмет, създаден след полета на Гагарин. Има формата на земно кълбо, а над него лети ракета...
Двата варианта - с надпис Слава и Восток. Не бива да се бърка с марката часовници Восток на Чистополския завод в Татарстан.

|
|
|
|
|

Българските касетки от късния соц. Правеха ги в с. Драгор до Пазарджик. Свеж полъх в живота на меломаните и пуберите.
|
|
|
|
|
Като си подреждах библиотеката онзи ден, ето какво намерих. Една любима марка автомобил вълнувала детското ми въображение някога. На един по-късен етап, тези коли станаха част от работата ми. Малка компенсация и утеха за това че не можах да работя по специалността ми в нашата татковина.

|
|
|
|
|

Напоследък се забавлявам да издирвам картинки на вещите, които по някакъв начин са белязали миналото ми. Струва ми се, че някогашните предмети имаха свое излъчване и дух, някак си тежаха, за разлика от днешната пластмасова китайска конфекция. Тогава примерно музикалните уредби бяха тежки, с метални кутии, направени за да служат с десетилетия, като че ли имаха физиономия и присъствие в дома… Днес са леки паянтови черупки, които имат едно предимство – ако се развалят ги засилваш без капка милост и жал в кофата за боклук и купуваш следващия рупор…
Ще разкажа за пеещите сандъци, покрай които съм израснал. По мое време, музиката беше нещо особено важно. Тя изразяваше идентичност, протест, характер, помагаше в любовни мъки, беше дефцитна стока, понякога и забранена. Аз израснах без собствена стая (не от сиромашия, а по архитектурни причини) и слушалките са били начин да се изолирам от „италианското семейство“: компанията приятелки на майка ми в съседната стая, телевизора на баба ми или телефонните разговори, които баща ми води с чичо ми така, че могат да се чуват и без телефон.
|
|
|
|
|
Мили другарчета, каня Ви да посетим колективно изложението на ретро автомобили...

|
|
|
|
|

SONY
CFS1000
|
|
|
|
|
Здравейте, мили другарчета! На 13-ти и 14-ти август във Варна имаше ретро-парад на класически автомобили. Тъй като си падам /от чисто естетически, но и сантиментални подбуди/ по дизайна на тези автомобили, реших да отида, да погледам и да поснимам. Имаше много красиви коли, абе ... :em_90:!!! Не запомних конкретните модификации на западните коли, а пък на съветските, повечето си ги знаем, но който от Вас е на "Ти" с автомобилната техника, нека да помага с техническите подробности. А от мен, ето Ви една готина фотосесия на "фотомоделите" :em_92:!

|
|
|
|
|
В допълнение към статията на другарчето boysta3 искам да добавя и телевизорите на които гледах "Лека нощ деца" и всички любими деЦки филмчета и поредавания. За жалост нямам снимки на цветните приемници Рубин 714 и София 81, но за първия Бойко разказа подробно.

|
|
|
|
Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).
Благодарим ви предварително!
|
|