Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
19-07-2011, 16:03 | Автор: boysta3 | Категория: Светът на възрастните / Техниката

По повод статията на АББА98 "Телевизионна носталгия - част I - БТ1, Канал 1 и БНТ", реших да напиша малко за телевизорите в моето детство. Онези вълшебни устройства, които те караха да хвърчиш от улицата , за да хванеш детското от 5 и 30 следобяд. Естествено ако даваха нещо готино де. А пък за Синьо лято и други хитови сериали няма какво да разправяме. Играехме на село до последно и като чуем сигнала на тв-то, всичко спираше мача, гледахме Лятото 50 мин и отиваме и доиграваме. Направо лудница. Същото бе и за Седморката на Блейк. Също ме кефеше и мелодията на Синбад мореплавателя и Дон Кихот де ла Манча, както и Пчеличката Мая и Ферди Мравката.

Еми да започвам с представянето на телевизорите.

Юность 401Д, 1977 г.

Цялата статия... | Коментари: 14 | Страницата е видяна: 26 509 пъти
 
 
18-07-2011, 23:31 | Автор: ssi | Категория: Светът на възрастните / Техниката

Реших да ги снимам и да ги сложа тук, понеже така ще "живеят" по-дълго.

Троначка за царевица и печка лъч 2

Цялата статия... | Коментари: 13 | Страницата е видяна: 8 008 пъти
 
 
6-06-2011, 11:17 | Автор: кръстю кръстев | Категория: Светът на възрастните / Техниката


Вярвам, че ще е интересно на милите другарчета да видят един от възстановените парни локомотиви.

Цялата статия... | Коментари: 26 | Страницата е видяна: 6 226 пъти
 
 
28-05-2011, 15:54 | Автор: Anakin Skywalker | Категория: Светът на възрастните / Техниката
Подаръкът от мама и тати, на който най-много се радвах. Любимото двукасетъчно SONY W350L. Колко записи на приятели и съученици е направил, само той си знае. Имаше обаче и друго ценно качество...
Една реликва от 1986
Цялата статия... | Коментари: 16 | Страницата е видяна: 5 614 пъти
 
 
23-05-2011, 23:50 | Автор: stranger | Категория: Светът на възрастните / Техниката

Ето и от мен няколко реликви от края на 60-те и началото на 70-те.

Все още работещи антики

Цялата статия... | Коментари: 9 | Страницата е видяна: 5 828 пъти
 
 
17-05-2011, 12:40 | Автор: Kaloqnn | Категория: Светът на възрастните / Техниката
Радиоапарат Христо Ботев, произведен през 1957-ма година, все още работи, всички лампи светят, създава голям уют и много задушевна атмосфера, особено в съчетание с един голям чернобял плакат на Франк Синатра над него (и то ранния Синатра от 40-те), изобщо цялата ми стая е умишлено оставена в стил 40-те, 50-те - закачалки, гардероби, тапети и т.н. Но в случая за радиото - хваща само някакви чужди станции и много често звучат някакви маршове, които много се връзват с цялата атмосфера.

Лампово радио от 50-те

Цялата статия... | Коментари: 21 | Страницата е видяна: 8 701 пъти
 
 
8-05-2011, 17:40 | Автор: iceto | Категория: Светът на възрастните / Техниката

Лентите, на които всеки има спомени.

ORWO

Цялата статия... | Коментари: 12 | Страницата е видяна: 4 692 пъти
 
 
3-05-2011, 20:11 | Автор: ssi | Категория: Светът на възрастните / Техниката

Много практичен фотоапарат!

АГАТ 18к

Цялата статия... | Коментари: 14 | Страницата е видяна: 4 175 пъти
 
 
30-04-2011, 18:04 | Автор: Anakin Skywalker | Категория: Светът на възрастните / Техниката

Още една техническа реликва от моето детство. Колко пейзажи е видял, колко моменти е запечатил на чернобялата лента, само той си знае. Казвам запечатил, защото именно на класически фотоапрат с лента можеш наистина да уловиш мига. Съвременните ни цифрови фотоапарати с цялата им висока резолюция, мегапиксели и вариообективи(zoom) не могат да направят именно това - да уловят мига. Защото на цялата тази дигитална техника и трябват 1 до 2 секудни да сработи след натискането на копчето, а дотогава обстановката може да се измени и това което точно искаш да заснемеш, да ти убегне. Това е то мисловния процес на новите ни джажи. А Смената-та може да направи и хубави цветни снимки с подходящата лента, само трябва да се оправи един дребен дефект в нея и да заработи отново.

Фотоапарат Смена Символ

Цялата статия... | Коментари: 23 | Страницата е видяна: 8 007 пъти
 
 
11-04-2011, 15:49 | Автор: nikola13 | Категория: Светът на възрастните / Техниката

Машина за сладолед (мороженица)

Настъпи пролетта, а заедно с нея дойде и непреодолимото желание за ядене на сладолед, та реших, че сега е най-подходящия момент да ви представя нещо, което най-вероятно отдавна сте забравили, а именно – машина за сладолед.

Цялата статия... | Коментари: 26 | Страницата е видяна: 6 746 пъти
 
 
 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Най-любимия празник?