"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години.
Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
Всички помним Ал Бано и Ромина Пауър, Рикардо Фоли, Рики е Повери, Тото Котуньо. Но поне аз не бях чувал за Пупо. А той се оказва много популярен в Италия, и даже в Русия.
Клипът на тази романтична негова песен е заснет на хладния и облачен 4 юни 1980 г. Интересни са и детайлите сред публиката. Личи си, че това са хора от едно друго време. Как скромно наблюдават. Не са разглезени от камери, селфита и смартфони. Обикновени естествени хорица, повечето деца, и облечени с от днешна гледна точка старомодни дрехи без ярки цветове. Такива бяха и нашите дрешки в онази скъпа на сърцето ни 1980-а година. От тогава са първите ми спомени, даже от 1979 г. Колко истински беше животът тогава и колко автентични бяха хората тогава.
И още една прекрасна песен със звучене точно от онези години на Енцо Джинаци, наречен Пупо, също заснета през 1980 г.
И така, набилжава световното първенство по футбол в Мексико, САЩ и Канада. Но точно преди 40 години имаше друго световно първенство по футбол, пак в Мексико, където участвахме и ние.
Зико ви пожелава приятна петъчна вечер с магията на синтезаторите от нашето детство. По-конкретно ensoniq ESQ1. ☺️ Ще оставя звуците да говорят сами за себе си. 👉 Горещо се препоръчва ползването на слушалки.
13-05-2026, 00:03 | Автор: admin | Категория: Главна
Антрополозите твърдят, че човек би трябвало да разпознава (понмни) визуално-именно между 150 до 250 човека. Но според мен това не е истина. И е парадоксално. Сигурен съм, че повечето от вас не помнят вече всичките си съученици, допълнително за момченцата - всички с които сме служили като войници. А кой пък си познава всички роднини до, да речем 2-3 коляно? Аз лично наистина съм забрвил как се казват 2-3 мои съученички от 3-5 клас (за което много съжалявам). А ние помним някаква си хора, които никога не сме ги хич знаели: актьор и актриси, певци, политици, по-рядко писатели, художници, пътешественици и т.н.
Покрай филмите на Гибли, днес си говорихме с моето момче, как когато е бил около пет-шест годишен съм му пуснала да гледа “Принцеса Мононоке”, който освен че много го е впечатлил, го е и потресъл трайно, така че той впоследствие стана голям маняк на всичкото аниме и манга, де що може да се намери из огромния океан - интернет, но и в книжни издания. Твърди че така научил и английски, покрай маратоните в гледане и четене на комикси.
Джак Гардинър е млад съвременен музикант, който очевидно се вдъхновява от културата на 80-те.
За това говори не само неговата виртуозна музика, но и неоновите цветове (ярко зелено, ярко розово и т.н.) с които е облечен в този "алпийски" клип под връх Матерхорн. Трябва да спомена и друг надарен млад китарист на нашето време - Матео Манкузо - с който тук си партнира Джак.
В много моменти от филма има фонова музика. Ето коя е тя. Всички песни са от 1978 г., филмът също е сниман тогава /на учебната дъска в ТВУ-то се чете дата 18.XII.1978, т.е. всички песни са били максимално съвременни към момента на снимките на филма.
Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).