|

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години.
Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
| « Юни 2026 » |
|---|
| Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | | 29 | 30 | |
Бърза връзка с част от екипа:
Администратори:
admin,
dani,
freja,
isi,
ssi,
Зико
InternalError (BehindTheMirror, tpl) (почетен админ)
Редактори:
marulka,
eli,
zverche,
Чудакът от 6-ти Б,
donaddt,
Надя,
regina,
Боряна,
Айви,
tivesto,
катя милушева,
Cvetan,
Simpra,
Anakin Skywalker,
boysta3,
Цонка,
Лилия,
kitten,
Svilena,
Подкожурница,
Калисто
Страница във Фейсбук:
Група "Нашето Детство"
|
|
|
|
Антрополозите твърдят, че човек би трябвало да разпознава (понмни) визуално-именно между 150 до 250 човека. Но според мен това не е истина. И е парадоксално. Сигурен съм, че повечето от вас не помнят вече всичките си съученици, допълнително за момченцата - всички с които сме служили като войници. А кой пък си познава всички роднини до, да речем 2-3 коляно? Аз лично наистина съм забрвил как се казват 2-3 мои съученички от 3-5 клас (за което много съжалявам). А ние помним някаква си хора, които никога не сме ги хич знаели: актьор и актриси, певци, политици, по-рядко писатели, художници, пътешественици и т.н.
|
|
|
|
|
Ех, отиват си, отиват... Такава е правдата на живота, това е естеството (79 години не са малко). Но, все пак винаги е тъжно, поне мъничко. Странно е, че непознати хора: певци, поети, писатели, художници, фотографи, или съвсем случайно срещнати по пътя ни, понякога ни дават повече смисъл, отколкото заобикалящата ни реалност. Обичам песните на Михаил Белчев (и поезията му) от средата на 1980-те. Дори понякога съм се „вдъхновявал“ от него (разбирай - плагиатствал). Достоен човек, българин, който вече го няма с нас.
|
|
|
|
|
Колко просто, леко смешно и толкова хубаво беше - пързалка, някакво камионче, момиче и момче. Днес за дечурлигата е много по-трудно.
|
|
|
|
|
Отиде си Слава Рачева... Легенда в кукления театър и в нашето детство...
|
|
|
|
|
Когато съм близо до детството душата ми свети като фосфоресцираща мартеничка...
|
|
|
|
|
Драги приятели, преди няколко дни, на 12-ти, имахме рожден ден на сайта „Нашето детство“. Той навърши 19-ет години. И както се случва с младежите, забързани в своите дни, и много бързо позабравили, че доскоро са били деца, могат да пропуснат дори ЧРД-то си. Надявам се по пътя си занапред нашият сайт все пак понякога да се завръща към себе си, когато беше, например на 10-14-ет години, с меката носталгия и мъничка усмивка. На добър път, „Наше детство“!
|
|
|
|
|
За много години от бандата на детството! От сърце желая на цялата махала най-много здраве ❣️ Нека Новата Година да е мирна и да има повече поводи за усмивки! 🥰
|
|
|
|
|
Привет, приятели! Ей какво ми хрумна предизвикателство към себе си:). Напишете писмо (в НД като статия, коментар, ако искате) към своето минало „аз“, като дете (примерно към 12-17 г.). Може да започва, примерно така:
„Привет, еди-кой-си! Пиша ти от 2025-та година. Искам да ти кажа, как живея днес, мое мъничко, любимо, наивно, „аз“... Сега съм на еди колко си години. Направих, създадох много неща, но естествено, изгубих много - най-вече изгубих теб, мое мъничко, любимо, наивно, чисто мое „аз“. Но, знаеш ли..."
|
|
|
|
|
Привет, хора! Днес платих хостинга и доймена на „Нашето детство“. Сайтът е платен до 09.09.2026 г. Относно датата: просто е случайна, наистина. Искрено благодаря на всички участвали във финансовата поддръжка, въпреки че редица приятелчета не се съобразиха с идеята ми, да изпращат 10-20 лв., а „скокнаха“ на двойно и повече. Не се сърдя, но... не беше такава идеята. Да продължим със спомените и игрите!
|
|
|
|
|
Здравейте, хора! Обявявам набиране на средства за поддържането на сайта „Нашето детство“ в следващата година. Спомоществователството (или както е модерно днес: „донати“), естествено, е напълно доброволно и никой от вас не бива да се чувствува по някакъв начин задължен да го прави!
|
|
|
|
Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).
Благодарим ви предварително!
Кой е любимия Ви празник?
|
|
|