"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години.
Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
Джак Гардинър е млад съвременен музикант, който очевидно се вдъхновява от културата на 80-те.
За това говори не само неговата виртуозна музика, но и неоновите цветове (ярко зелено, ярко розово и т.н.) с които е облечен в този "алпийски" клип под връх Матерхорн. Трябва да спомена и друг надарен млад китарист на нашето време - Матео Манкузо - с който тук си партнира Джак.
Какви спомени от детството събужда във вас тази песен на Демис Русос?
За мен тя разлива усещането за едно далечно и сякаш вечно безметежно детство. Помня въртяха я по морето, а тогавашните лета, прекарани в почивната крайбрежна станция, пълна с деца и безкрайни приключения, бяха израз на една сякаш загубена безгрижност и безметежност, forever and ever, също както се пее в песента...
Един третокласник отива до София. Качва се от на автобус „Чавдар“, пътуващ от малко провинциално градче в столицата. Денят е събота. Той е събрал няколко лева за пътуването през седмицата - от това, което са му давали за закуски и обед мама и татко. Когато пристига на столичната гара „Север“, незнаещ, пита околните къде се намира „Пирогов“, тъй като е чул, че неговият дядо е там. Да, той изобщо не знае къде се намира неговият дядо, и изобщо не разбира такива неща като „болница“. Просто нещо е дочул от родителите си. Нашият третокласник, всъщност не харесва много дядо си, понеже веднъж му се е скарал, докато е бил „на село“. В малкото му мозъче това каране е е свързано със следното: докато веднъж нощес лежали, спали в леглата си (мъничкото ни човече при баба си), нещо се разтресло, всъщност това било земетресение, и дядото полусънен казал: "Стига рита, бе!"
Miniatur Wunderland в Хамбург е най-голямото изложение на влакчета-макети в света.
Със своите близо 1700 кв.м макети, разположени на 10 000 кв.м., изложението привлича малки и големи "деца" от цял свят. Ако сте едни от тях, може би не е лоша идея да го включиет в програмата си. Или да заведете децата/внуците някой ден. 🖖
Да се понесем на ретро-вълната на синтуейв (synthwave). Това е музика писана в по-ново време, която се опитва (доста успешно според мен) да предаде духа на 80-те години с техните синтезатори и богати мелодии. Или както казваше Мечо Пух - по-добре от синтезатор от 80-те са два синтезатора от 80-те. 😄
Напимер емблематичните Yamaha DX7 и Roland D-50. 😉
Мина доста време откакто сме коментирали дъвките "Турбо" с техните картинки на различни коли.
Но както се казваше, повторението е майка на знанието. 😄 Защото колко то вас помянт, например, че картинките бяха от 0 до 330? Или пък всичките коли в колекцията?
Някой пък ще припознаят в серията свой бивш или настоящ автомобил. 😉 Така че...
(напомням, че от бутоните на плеъра може да уголемите до голям екран или да посатвяте на пауза за по-дълго и подробно разглеждане 😘)
Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).