
"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години.
Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
| « Юни 2026 » |
|---|
| Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | | 29 | 30 | |
Бърза връзка с част от екипа:
Администратори:
admin,
dani,
freja,
isi,
ssi,
Зико
InternalError (BehindTheMirror, tpl) (почетен админ)
Редактори:
marulka,
eli,
zverche,
Чудакът от 6-ти Б,
donaddt,
Надя,
regina,
Боряна,
Айви,
tivesto,
катя милушева,
Cvetan,
Simpra,
Anakin Skywalker,
boysta3,
Цонка,
Лилия,
kitten,
Svilena,
Подкожурница,
Калисто
Страница във Фейсбук:
Група "Нашето Детство"
|
|
|
|
Здравейте, преди месецсе сдобих с ето това чудо на социалистическата техника и съм много щастлив:))
Смятам че случката е за този форум и я споделям с вас :)

|
|
|
|
|
Да се запознаем с чудния свят на електрониката в далечната 1984 година...

|
|
|
|
|
Здравейте, другарчета!
Представям ви поредната „документалка“ относно добре познати на всички ни камиони от нашето детство. 😏 А да ни разкажете за личните си истории с тези возила (особено ЗИЛ 130) оставям на вас. 
|
|
|
|
|
Здравейте! Скоро ми попадна един часовник от далечната 1981 година! Навярно повечето си спомнят този модел. Специално този е в що годе запазено състояние, ползвам го и даже работи (засега:) Има калкулатор, аларма, хронометър, двойно време, някаква игра и мноого копчета :) На мен лично много ми харесва и уважавам максимата, че всичко ново е забравено старо!

|
|
|
|
|
Здравейте, мили другарчета!
Представям на вашето внимание малко интересна информция за цените на битовата техника през 1988. 👏
|
|
|
|
|
Реших и днес в последния ден на месец юли, отново да поканя и да заведа децата от махалата на парад на превозните средства. Малко в намален състав ще е този път парада, но пък возилата са впечатляващи.

|
|
|
|
|
Другарчета, хайде докато сме ваканция да погледаме пак любими сериали на чернобелия телевизор при баба и дядо. Ако пък не сме на село или още не сме тръгнали за морето, мама и татко ще се редуват да ни водят при тях на работата, за да не щуреем сами пред блока и да правим бели и пакости и вечерта съседите пенсионери да ни ковладят...

|
|
|
|
|
Другарчета (предимно момченца) от махалата нека и днес напиша една статия на автомобилна тема. В края на 1973 японският концерн Datsun (Nissan след 1980г) спира от пороизодство легендарния модел 240Z и на негово място представят двете модификации 260Z 260Z 2+2. Въпреки че двата автомобиласа разработени на базата на своя знаменит предшественик и двете са претъпрели сериозни промени. И двата са оборудвани с шестцилиндровия 2565 кубиков двигател. Въпреки че е представен като по мощен от 2400 кубиковия шестак с който е оборудван предшественика му Datsun 240Z, фактите сочат друго: Максималнта му мощност достига 150 к.с. а по стария модел предлага мощност 155 к.с. Което показва че специфичната литрова мощност всъщност е намаляла. На всичкото отгоре новият агрегат е и по-тежък и неикономичен.Предавателната кутия е петстепенна механична, имало е и опция с четиристепенна автоматична. Предните спирачни апарати са дискови, задните барабанни. Максималната скорост достигала 213 км/ч. Видими разлики иначе между моделите на Датсуна 240Z и 260Z не съществуват. Единствената е в двигателя 2,6 срещу 2.4 литра. и втората модификация която е с по дълга база, която позволява монтирането отзад на две бутафорни седалки. От всичко написано дотук става ясно, че предшественика от 1969 е по добър от наследника, кoето често се случва и при най добрите марки автомобили. За него, за стария модел 240Z искам да дам думата на Бат Митко, като негов горд приежаетел в колекцията си. Нека разкаже по подробно за спортните успехи на тази легенда от Страната на изгряващото слънце използваща за лого самият национален флаг.

|
|
|
|
|
Привет другачета, момичета и момчета. Последните дни определено сме на автомобилна вълна и няма как да се стърпя да не разкажа още за легендарната марка возила ни по пътищата на Родината. Някои от нас буквално за израснали с нея, от невръстни хлапета до пораснали големи хора. Десетки хиляди навъртени безаварийни километри, само се сипва бензин и се сменя маслото. Минавала през места където и off road модели могат да и завидят. През гори, по черни коларски пътища, до реки и язовири и къде ли не още. Ако съврменната ми нова кола навлезе по тези места, силно се съмнявам че ще излезе оттам сама. АЗЛК (Автомобильной Завод Ленинскй Комсомол) Или просто МОСКВИЧ.
|
|
|
|
|
Привет отново големи, малки и още по-малки момичета и момчета. 🖐️ Лятото и морето отдавна отминаха, вече дойде Баба Зима и вместо загадки за морски курорти е време да се приберем по родните градчета и да си спомним на какво се возехме.

|
|
|
|
Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).
Благодарим ви предварително!
Кой е любимия Ви празник?
|
|