Главна » Архивите са живи » Видеоархив » Седморката на Блейк
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Седморката на Блейк
14-04-2016, 13:21 | Автор: beggins | Категория: Архивите са живи / Видеоархив

Джена, телепортирай ме! Сега! Блейк, Орак, Сървълан и още един куп позабравени герои с бластери - бластерите бяха едни такива стъкленички, малко неудобни за стрелба ми се виждаха, но виж - Джена беше велика жена. Ако сте забравили как започваше сериалът - ето, насладете се.



blacke.flv [1.32 Mb] (сваляния: 155)

 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: felice puba (4 декември 2008 20:55)
Страхотно! 👏 hiphip beggins! Любимият ми сериал. Не е чудно, че от киноиндустрията смятат да възраждат култовия сериал, правейки продължение. Рой Блейк, Джена, Кали /много ми харесваше как се бие/, лошият Ейвън, Ган и другите вече не си ги спомням... Спомням си, че бяха нещо като бунтовници и се бореха за свобода и справедливост и имаха мощен космически кораб, ама накрая загинаха и много страдах. Сигурно съм била много малка, не си спомням кога точно излъчваха сериите, филмът е правен и излъчван 1978-1981г. в над 40 държави, обаче при нас сигурно е дошъл едва по-късно. За да си го спомням, трябва да съм била поне 5-6 годишна... Много ми беше мъчно за Ган. Сега с мъжа ми си припомнихме, че май загина затиснат под една врата, жертвайки се за другите. 🙄 И ми помогнете да си разрешим спора-останаха ли живи някои от героите накрая и кои точно?



--------------------
 
 
№2 от: admin (4 декември 2008 22:09)
Лелейи! Не бива така с Ейвън - аз исках да бъда Ейвън! pionerche За "лошия" май имаш предвид Травис (въпреки, че се оказа, че и той е човечен). Или визираш "егоизма" му?
Сериала, както сме го гледали наистина завърши "тъпо" (т.е. то по БТ не завърши изобщо - не помня до къде точно - вероятно до края на т.н. 2 сезон).  При нас беще излъчван 84-86 год .- много време след това, разбрах, че е "прекратен" поради несъгласието на някои от главните актьори да продължават да играят там (пр. Гарет Томас (Блейк) - човека си падал по шекспирови роли) . Което е странно, защото сериали с мисъл и фантазия от тази, която е направил Тери Нейшън (т.е. сценариста) са рядкост в жанра.
Това, което задаваш като въпрос - "Седморката" завършва с отворен край: тъй че не се знае какво следва (доколкото помня именно лицето на Ейвън е последния кадър от всичко - усмихнат по английски). Но това е в части от сериала, който не сме гледали като деца.
... а като малък една от най-големите ми гордости бе, че  от борови трупчета + никелирани, стоманени телове си бях направил ония ВЕЛИК КОРАБ (... добре де, само е наподобявал 🙂 )!



--------------------
 
 
№3 от: felice puba (4 декември 2008 22:25)

Че помня ли за Травис и Ейвън? tup1 Помня, че все единият ми беше симпатичен, пък другият според детските ми критерии беше лош. След като ти си искал да бъдеш Ейвън, не вярвам той да е бил лошият! И бива ли така-заради шекспировите мераци на г-н Томас да затрият Блейк в сериала! Колкото до спора ми-май никой няма да спечели, след като завършва с отворен край. Но това е претекст наистина да продължат със сериите наново! Ще ги очаквам с нетърпение. yess




--------------------
 
 
№4 от: Ганима (4 декември 2008 22:43)
Наскоро изгледахме и четирите сезона с мъжа ми. Колко неща си припомних :).

Влади, точно това е последния кадър. А после...
Зрителите са полудели по "Стар Трек" и "Седморката на Блейк" не е имала шанс.
(Да си призная - ама съвсем тайничко - и аз исках да играя Ейвън Неговата  роля още при първото гледане ме грабна. При второто - разбрах и защо :)).

Четох, че има идеи за нови серии, но няма да е същото без старите герои...

Спомням си как с брат ми си правехме бластери. Пробивахме с отвертка от големите капачки за буркани и от цветни жички правехме кабела :). Играехме при баба ми и имахме още 2-ма съмишленици. Като единствено момиче ми се налагаше да играя всички женски роли :).





 
 
№5 от: freja (5 декември 2008 01:22)
Еееее, ама недейте така! АЗ исках да играя Ейвън! frantic Уви, на кастинга ме избраха за Джена 🙄 lol. А Ейвън се падна на едно дребно и невзрачно момченце, което хич не ми подхождаше... Не, че аз бях великан, но то просто беше 3-4 години по-малко от мен. А защо е трябвало да си подхождаме ли? Ами защото бях убедена, че между тия двамата трябва да има по-особени отношения (не знам дали във филма е било така или съм си го въобразявала), а пък с това дребното можехме само да се заяждаме - никакви искри, никаква романтика... Ужас, пълен режисьорски провал от наша страна по отношение на ролите, но пък каква игра ставаше, ей!... Незабравимо! 😉 girl_sigh После - то с всичко се свиква - свикнах и с Джена в моята кожа и даже открих начин как да приличам на нея по прическата. Тогава бях с къса коса (всъщност малко поизраснала) и с един гребен (мокър!) си сресвах бретона настрани, малко вълнообразно такова... Което ме кара да се замисля, защото с къса коса бях във втори-трети клас, което ще рече '82-'83 година, а то пък малко не съвпада с годините на излъчване у нас, които admin е дал ('84-'86). Аdmin, сигурен ли си, че това са годините? hum-hum

Великият кораб на седморката се казваше "Liberator" ("Либърейтър" или "Освободител" го изписваха?) и при нас се беше вселил в беседката пред блока. Зен го бяхме нарисували с маслени пастели отстрани на железния сандък на леличките-градинарки (пред всеки блок имаше по един такъв). Върху капака му нареждахме копчета, бутони и други подобни, които на външен вид приличаха досущ на празни блистери от хапчета и пластмасови опаковки от шоколадови бонбони, но ние си знаехме, че са си именно бутони и копчета... Гривни за телепортиране си правехме от едноцветни сини лепенки, върху които залепвахме малки бели кръгчета и други формички (това бяха копченца, говорители и т.н., а всъщност - пак лепенки); гривните бяха широки около 2 см и двата им края не се закопчаваха, а се залепваха един за друг. За бластерите май вече писах на друго място - пробивахме алуминиеви капачки от кисело мляко и промушвахме през тях най-обикновени пръчици (но предварително старателно избрани и облепени в сребристо сиво). Това бяха личните ни оръжия, а оръдието на кораба беше тясно свързано с гореспоменатия железен сандък, т.е. Зен. Капакът на сандъка се спускаше отгоре и се заключваше с катинар. Но не прилепваше плътно - винаги можехме да го повдигнем на няколко сантиметра, пък макар и заключен. Вътре в сандъка лелките държаха (освен всичко друго) лопата/мотика или нещо такова, което обаче не се събираше цялото и 2-3 педи от дръжката му стърчеше навън. Така имахме един заключен сандък с една стърчаща на 45 градуса дървена дръжка изпод капака. Когато трябваше да стреляме по неприятелски кораб, се хвърляхме с цялата си тежест върху дръжката и я натискахме надолу. При това долната й част, която е в сандъка, се вдигаше рязко нагоре, удряше се в капака и се разнасяше едно оглушително БАААААМММ! Изстрелът се разнасяше из цялата махала... Славни времена бяха, и славни битки също... Направо се размечтах.

А аз и досега, като чуя името Травис, все очаквам притежателят му да е злодей xaxa2 .

 
 
№6 от: eli (5 декември 2008 01:24)
И аз искам Ейвън Верно беше много английска мутра, но друго май не помня. Ако все пак е зает, ще се примиря и с Вила, нали той беше идиотчето?
А Травис кой изобщо бешеpodsmruk
В края не гръмнаха ли кораба? Или това е първия сезон. Що рев беше... Офф: Е, това вече не е често, Фрея ме е изпреварила с две минути със заявката. Офф 2: А така, четейки си коментара, ми се набиват на очи многото минали времена. Чак ми стана тъжно. Сигурно защото сега никога не бих отделила толкова страсти по подобно нещо. Офф 3: Аз дори и "Властелина" нямах нерви да изгледам.

 
 
№7 от: freja (5 декември 2008 01:42)
Така си беше, корабът се взриви в края на първи сезон ok2 . Взривил се, ама друг път - както се оказа после, в началото на втори. Не помня точно обяснението, но беше нещо от рода на заблуда на противника май... За нас всъщност нямаше значение, защото това означаваше още серии .

А пък сега се сетих, че ние бяхме ужасно много деца пред блока и ролите далеч не стигаха за всички, така че си имахме и зрители 😉 . Даже понякога имахме и зрители от възрастния контингент - нечий татко/майка/дядо/баба, като се прибираше от работа или от някъде другаде, биваше задължително придърпван от наследника си с настояването да види как ще изиграем новата серия. След което дядото/таткото и т.н. се усмихваше, казваше едно "Много хубаво, много хубаво, играйте си" и си продължаваше към входа... А аз бях сигурна, че НИКОГА, ама НИКОГА няма да ми омръзне да си играя на "Седморката", колкото и голяма да порасна...


P.S. Ели, не съм аз с първата заявка - я виж какво става преди мен... 😄 А освен admin имало ли е друго МОМЧЕНЦЕ, което е искало да бъде Ейвън? 🤣

 
 
№8 от: eli (5 декември 2008 01:50)
O, нищо лично, просто се хванах за синхрона. Много сме😁
Имам някакви спомени, че и на времето беше така, никой не се натискаше особено за Блейк. Аз лично не го харесвах, защото беше... къдрав😉 Абе, логика.
А откъм романтичните връзки, защо си мисля, че Джена си падаше по-скоро по Блейк. Или той по неяpodsmruk

 
 
№9 от: freja (5 декември 2008 02:06)
Ама и аз затова не го харесвах!!! 👏 Къдрав и... грозничък, бих добавила... Изобщо, тогава за мен това бяха синоними... НО да не бърза никой да се обижда, защото после открих Антонио (Бандерас, кой друг)... ooops, то май беше доста по-късно... 🤣
А пък за Джена и Блейк не знам neznam - може и да е било така, а на мен да ми се е искало да я сближа с Ейвън, кой знае - все пак двамата ми бяха любимци...

 
 
№10 от: admin (5 декември 2008 03:53)
Значи, мили дами - да си имаме уважението и предимството: поне по отношение на пола съм напред! Ама ха, ща да са всички Ейван! Ако толкова не искате Джена (е, тя си беше малко блондинка), има избор с Кали - невероятна, велика, ура! Ама и нея нещо я поубиха (но пък, можем да я набързо възкресим). Ако пък не отстъпите - аз се превъплътявам в Орак (ще ми отива и на "званието")! 🤣 
Сегичка по-сериозно: Фрея, не помня точните години, но е невероятно да е преди 84 (тогава и двамата с теб сме били доста малки, за да го запомним) - за това поставих 84. Двете години + ги оставих произволно. После, мой приятел - с 3 години по-малък го помни сериала - и наистина си играехме невероятно с него - от пластмаса сме си правили "оракА", в "Регистъра на ученическите изобретения и рационализации" се среща бластера. Хубаво е да се уточни КОГА беше. Или пък - няма толкоз значение, всъщност.



--------------------
 
 
№11 от: freja (5 декември 2008 04:37)
А, има, има! 😏 Аз държа на '82-'83. За първия сезон де. Ще се разтършувам за инфо, но къде ли... Пазех си дълги години наред една статия от "Паралели", посветена на сериала... Бях я протрила от четене и съзерцаване... Да, и снимки имаше. Но статията вече я няма... 99.99% съм сигурна, че бях във втори клас, когато започна излъчването.

 
 
№12 от: admin (5 декември 2008 05:48)
Ох-бох-вох! Това с проверката е най-лесно (1978-1981 г. е създаден и излъчван сериала в братска капиталистическа Британика 🙂 ). Ама аз още не съм съгласен с 82-83 год. (тоест твоето (моето) второ-трето класване). Или пък да са го повтаряли - много ще да е странно. Спомените ми са минимум след 4 клас neznam.



--------------------
 
 
№13 от: isi (5 декември 2008 10:37)
Много ми е интересно да ви "слушам" за Блейк и компания!  👏
Но аз съм от онези с "3 години по-малките" и просто не е възможно да съм била  чак толкова малка, когато съм гедала сериала. И аз съм си играла на Блейк. А и се сещам за много неща като сюжет, герои, физиономии, музикалната тема в началните надписи. Че дори и сестра ми, 2 години по-малка от мен, го помни. Но пък може да се е проточил във времето и да сме поотрасли.



--------------------
 
 
№14 от: Надя (5 декември 2008 10:59)
Аз пък не съм искала да съм Ейвън, нито за миг, честно, беше ми прекалено злоблив и на моменти надут, същински пуяк!
Незнайно поради каква причина, не успях да се вредя за женските роли и си бях Вила, и с децата пред блока и с тези на село. Обичах си ролята много и не ми беше трудно да се правя на клоун 😁 - абсолютно по моята част.
И сега се сещам с умиление, че в една от сериите трябваше да ме телепортират и да падна в локва, типично за Вила, е паднах и го изиграх супер, така че всички спряха да играят за да се посмеят. 😄 😄
Вила, обичам те бе човече! love

 
 
№15 от: furious_kid (5 декември 2008 11:03)
АЗ НЕ ИСКАХ да съм Ейвън... tayna

Ама заради пустите компютри, с които се занимавах, ми го бяха лепнали този етикет... (Далеч повече се ласкаех, ако някой ми викаше "Орак" или Mr. Roboto, по току-що излязлата песен на Styx). Най-вече ми се искаше да  играя Ган, а и както стърчах над повечето си връстници бях съвсем подходящ за целта...  Или поне да ми викаха Вила - хем е близко до името ми, хем се справям и със всякакви врати - ама не!

Явно един друг компютър - "Дълбока мисъл" отдавна беше казал своето "42" по отношение на мен, и аз така и станах и останах компютърджия.... 😁

По отношение на времето - твърдо '82 - '83! През 1984 вече скачах с парашут не в авиоклуба, а в родната казарма... А там време за майсторене на бластери нямаше. "Калашников", два боекомплекта и ...хайде пеша надолу! Но за известно време на Ан-овете им викахме "Освободител" ("Liberator" не ставаше, заради империалистическия B-24), а на спускача се изреваваше едно "Телепортирай ме!".

А ако някой иска да си припомни сериала на BBC...
nomer1 nomer1 nomer1

Сезон 1
http://arenabg.com/details.php?id=06645e669f462095ebe0e61e52e8d1092c851006
Сезон 2
http://arenabg.com/details.php?id=5bdff2cd149ffa58da874384861de9734ba0ad05
Сезон 3
http://arenabg.com/details.php?id=cf3aa597a02c0fc7675575704a4f452c1928b8a0
Сезон 4
http://arenabg.com/details.php?id=b4e5fab4e00154a99947f87b600654b6f20f84a8

 
 
№16 от: Бай Сандо (5 декември 2008 11:23)
Боже! Като се сетя само колко радостни емоции са свързни с този сериал.
Сещам се, че по детски се 'телепортирахме' с иматация на звука и множество,
подобни на кючек, чупки в кръста, явно подобно на това което се виждаше на
екрана. Толкова е странно сега като гледам интрото; тогава всичко изглеждаше толкова истинско ... Сега, когато гледам нещо подобно, не мога да се отърва от
мисълта как цялото действие на практика се разиграва в една гипсокартонена и/или пластмасова командна зала, зад която трескаво жужат снимачни екипи ..

 
 
№17 от: zaharisa (5 декември 2008 11:30)

Не помните ли наистина, че го даваха пролетта и лятото на 1984? 
По късно се появи и "народна " песен за героите, по мелодията на Нощи в бял сатен, помня откъслечна фраза
... живееше Джена - небесна жена ...
ех, ако някой си я е записал, ще си възстановим и пропуските по сериите 😁  


 
 
№18 от: Ганима (5 декември 2008 11:51)

И според мъжа ми годината на излъчване е 84 г.

Захариса, дори не бях чувала, че е имало такава песен.

Ако искате малко повече подробности за филма погледнете тук. Бях я забравила тази статия, но попаднах отново на нея докато търсех нещо друго.

Сайтът на новите серии. Гледам физиономиите и никак не ми се връзват. Може да стане хубав филм, но няма да е "Седморката на Блейк".


 
 
№19 от: freja (5 декември 2008 11:54)
Хе-хе, Mr. Roboto, знаех си, че ще се появи някой батко/какичка, който да ме подкрепи! hiphip 😉 😉 Радвам се да те видя отново, между другото!🖐️


А през '84 даваха вече "Завръщането на джедаите", което означава, че са били минали цели две "Междузвездни войни", което пък означава, че "Седморката" отдавна е била излъчена, защото първо се запознах с нея (с първия й сезон де; втория не помня точно кога са го давали, но няма да е било по-рано от 1-2 години след първия - което май прави точно '84, а?...mig_mig ). Аз добре си спомням, че във втори клас гледах първа серия на "Междузвездни войни", както и "Седморката на Блейк". Все пак това са ми двата любими филма, заради тях заобичах английския, заради тях заобичах фантастиката, заради тях исках да стана космонавт, те просто промениха живота ми, така да се каже; не мога да ги забравя!...❤️
Освен това, има и още нещо: ние не играхме две седмици на този филм и - край; играхме няколко години, ако добре помните! Играхме през първи сезон, играхме през паузата, после играхме и през втория сезон, и после продължихме да играем! Така че е напълно възможно да са давали втори сезон през '84 и по-малките да го помнят, защото сме играли поне до '86. Аз няма да се откажа от твърдението си, жалко обаче, че не мога да намеря инфо в Мрежата... Мисля си... да взема да пиша до БНТ... Какво ще кажеш, Наде?😄 Ако и този път не ме обявят за персона нон грата - няма кога друг път!🤣

 
 
№20 от: Надя (5 декември 2008 12:52)
Към Фрейа:
Амии, като гледам напоследък телвизиите най-добре ще е да пишем до Диема Фемили. Те излъчват сериал след сериал от старите, аз бях изумена, че дават сега "Болница на края на града", мислех, че това отдавна някой го е изгорил и представете си цъквам сутринта и кого да видя - доктор Блажей ми се хили от екрана 😄 , доста се ококорих 🙄 . Може и те да са изкупили някои от сериалите. Сега очаквам и "Жената зад щанда" 🙂 , само че от него нямам такива добри спомени.
За БНТ знам че правят отворени врати понякога, тогава е момента нашата софийска група да ги атакува, може и бластери да им направим 😏


 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Най-любимия празник?