|
Мили другарчета, не зная дали някой е писал досега за "Седморката на Блeйк". Може и да е, но и на мен ми се иска да напиша няколко думи.
"Седморката на Блейк" е емблематичен за моето детство. Всъщност, сред другите емблематични са: "Войната на таралежите", "Васко да Гама от село Рупча", "Рицарят на бялата дама". Сред всички тях най-любимият ми е "Войната на таралежите". Намирам този филм за най-прекрасния детски сериал въобще. Но реших да напиша няколко думи за "Блейк", защото огромна част от игрите ни бяха свързани с него. Оръжията ни бяха спринцовки, имахме си и гривни за телепортиране. Игрите ни протичаха почти винаги така - аз припомнях на компанията детайлите от съответната серия и после я изигравахме. Бяхме достатъчно деца за всички герои. Имахме дори и Травис - добре, че едно момче от съседния вход доброволно пое тази лоша роля. 🙂 А момиченцата се деляхме на такива, които харесваха най-много Блейк и на такива, които харесваха най-много Ейвън. Фенки на Вила, Ган и Травис нямаше. 🙂 Аз лично харесвах най-много Блейк, макар че, безпристрастно погледнато, Ейвън беше най-хубав. Но явно мен Блейк ме е очаровал не просто с къдравата си коса, а и с ореола си на идеалист и борец за справедливост. Когато пораснах, изгледах отново сериите. Впечатлиха ме обаче преди всичко с брилянтния си British English. (Затова смятам "Войната на таралежите" за номер едно). Но ако гледам сериите на "Блейк" с детските си очи (а те трябва да се гледат именно така), отново ги смятам за чудесни!
Слагам по една снимчица на Blake и Avon.
А на вас кой ви харесва повече, другарчета? 🙂
П.П. Слагам и фотоколажа на Бат_Митко. Аз, като ново чавдарче в махалата, не присъствах на предишния колаж. Но Бат_Митко вече ме добави, за което много му благодаря. Много се чудех дали ще се падна до Стефан Данаилов (когото, когато пораснах, имах щастието да интервюирам) или до Блейк. Е, не се паднах до тях, но нали там ни има всички. :)



|
Предишна страница Следваща страница Начало на страницата