Главна » Архивите са живи » Галерия » Ваденки - част 3
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Ваденки - част 3
28-10-2008, 10:54 | Автор: Ганима | Категория: Архивите са живи / Галерия
Ваденките, които съм запазила са малко и състоянието им не е много добро. Залепени са в един от албумите ми за снимки. Пообелени тук-там - някои малко, други повечко, а от една е останало само крилцето на малка пеперуда...
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
Ваденки - част 3
 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: furious_kid (28 октомври 2008 10:39)
Някои от тях не са ли стикерчета?
А ирландският сетер ми е страшно добър приятел!
Част е от една много хубава серия с кучета, която човек можеше да си купи от Чешкия център в София, заедно с един огоромен куп интересни и полезни неща (летрасет шрифтове (чешки), множжество ваденки, книжки с картинки (- Рум-цайс! Рум-цайс!) и т.н.)

 
 
№2 от: freja (28 октомври 2008 11:27)
furious, цяла фурия си! 😉 Как може да помниш такива неща? Искам да кажа, откъде пък си им знаел името?? Аз имах такива летрасет буквички, но мислех, че само двете със сестра ми сме имали, защото никой досега не се е сещал какви са тези буквички, които се натискат и отпечатват... Не помнят хората или аз не обяснявам както трябва?podsmruk Вярно, че не съм им знаела термина - "летрасет", сега го научавам. Има вероятност да пазя някое картонче все още, на което е останала някоя буквичка или ударенийце... но много малка вероятност... Нашите летрасет бяха част от едни прекрасни несесери (DDR-ски), до които майка не знам как се е добрала. Никой друг нямаше - нито в моя клас, нито в класа на сестра ми. Леле, как ни врънкаха да им изпишем това-онова!... А ние изписвахме, но само на най-добрите приятелки...

Отклоних се. Ваденките са много сладки, Ганима! Фаворит ми е осмата (джудженце?). Мисля, че стикери тук няма, а просто ваденките са от онези, с бял фон. Много ми харесват такива, май са по-старите модели.

 
 
№3 от: Ганима (28 октомври 2008 12:15)
Не, няма стикери. Залепени са заедно с бялата основа и затова изглеждат така.
От серия ли е бил сетера? Не съм виждала други. Дано някой ги е запазил. Любопитно ми е какви са останалите. 

По-голямата част от тези ваденки май съм получила в резултат на дружбата с няколко русначета :). За кръглата съм сигурна - беше подарък за един РД.


 
 
№4 от: furious_kid (28 октомври 2008 12:33)

Как да не ги запомни човек...
Толкова моделчета и касетки съм надписал с тях! А после се добрах до по-големите колекции на  Letraset (Англия) (те са всъщност първите и от тях става нарицателно понятието - като "Ксерокс" от Xerox за фотокопирните машини), Alfak и Mekanorma (Франция). После дойдоха компютрите и изведнаж ми олекна...
А на любимите си чешки трансферни шрифтчета за мой срам помня само студията - разработчик на шрифтовете - Grafotechna. А конкретния производител съм забравил.... Ама му помня визуално логото и съм се заял със себе си, че ще се сетя! 😁

P.S.  А горните ваденки дали пък не са изрязани и залепени заедно с основата? Т.е. без намокряне hmmm

.............Чак сега видях отговора... Значи доста съм се мотал с коментара, докато си върша основната работа...

>............. 03.11.2008 ... Сетих се най-накрая как се казваше чешката фирма за трансферни шрифтове - Propisot!

 
 
№5 от: zaharisa (29 октомври 2008 15:19)

Аз имах истински Летрасет, но го подарих на мъжа си, който си е роден художник, но когато бяхме на 11 май само аз го знаех
Късно видях тази статия , ваденката с теменужките ми хареса много.


 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Най-любимия празник?