Главна » Главна » Вестници и списания с ТВ програма
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Вестници и списания с ТВ програма
29-09-2020, 20:48 | Автор: eternal_child | Категория: Главна

Здравейте, приятели! Някой може ли да ми каже в кои вестници/списания освен "Телевизия и радио" е публикувана подробна ТВ програма, придружена със снимки, информация за филми и предавания? И има ли някъде сканирани версии?

 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: Sulio (30 септември 2020 02:24)

По онва време - в никои. В основните я публикуваха съвсем накратко. Само в Телевизия и радио подробно, с анонс на предаванията.


 
 
№2 от: yogimax (30 септември 2020 08:55)

За съжаление никоя библиотека не сканира вестници от социализма. Има всякакви до 1944 г. и след 1990, но в този отрязък нагло игнорират и нищо не сканират. През 90-те години когато бях студент, редовно прекарвах цели дни по библиотеките в четене на вестници от социализма.




--------------------
 
 
№3 от: eternal_child (1 октомври 2020 22:43)

Мерси за отговорите! Всъщност, не се сещам някоя библиотека в България да има сканиран архив на периодичните издания. Само каталози.

 

Някой да знае дали в някой вестник или списание са публикували статии за нови филми или предавания? Или други специализирани издания за теливизията освен "Телевизия и радио"?


 
 
№4 от: yogimax (1 октомври 2020 23:05)

В уеб-сайтовете на много библиотеки има сканирани периодични издания до 1944 г. След това няма.




--------------------
 
 
№5 от: kitten (2 октомври 2020 11:30)

Имаше кратка информация и в други вестници, мисля че само за съответния ден. Тогава като дете се интересувах главно от детските предавания, макар че следехме и някои филми за големи. А някои детски филми ги даваха във вечерния диапазон: примерно Седморката на Блейк или Васко да Гама от село Рупча. Иначе, да, в Телевизия и радио беше подробно. Даже през 90-те в гимназията редовно си го купувах и следех дали ще има и интересни снимки.




--------------------
 
 
№6 от: eternal_child (2 октомври 2020 19:05)

yogimax, в Народната май са само тези, които представляват писмено наследство. Поне не видях работеща дигитална библиотека на сайта им. Може в други библиотеки да има.

 

kitten, можеш ли да ми кажеш в кои вестници?


 
 
№7 от: kitten (2 октомври 2020 21:24)

Не мога да си спомня точно, даже не съм сигурна дали е имало програма. Мисля, че само за съответния ден, но и в това не съм сигурна. На мен, като дете, най-много ми харесваха Стършел и Паралели, ама дали е имало там програма, не помня. В Паралели ми харесваше да се откриват разликите в картинките, а в Стършел ми харесваха вицовете, за по-сериозните фейлетони съм била малка. Но много добре помня как в гиманзията през 90-те всеки петък следех Телевизия и радио. Тогава във Френската гимназия се бяхме запалили да слушаме 12+3 и даже знам, че четехме интервюта с водещите.




--------------------
 
 
№8 от: Данчо (2 октомври 2020 22:31)

 

Според мен, имаше програма за деня и за следващия ден, в доста вестници.
Работническо дело
Кооперативно село
Народна младеж
Земеделско знаме
Средношколско знаме
Вечерни новини
Народна армия
Труд

В Паралели, нямаше програма.
Мисля, че и в Стършел нямаше.

 

А, си мисля, че имаше и седмична програма във вестник Поглед.

 

Но не помня дали в петъчния брой или в понеделнишкия.

 

 Всъщност, Поглед е седмичник и излизаше в понеделник.

 

 


 
 
№9 от: kitten (3 октомври 2020 13:16)

Да, Данчо, май точно в Поглед имаше тв програма. А в Паралели имаше статии за артисти и певци. И до днес с майка си пазим едни папки с изрезки и снимки.




--------------------
 
 
№10 от: 1970 (4 октомври 2020 14:06)

Цитат: kitten

Имаше кратка информация и в други вестници, мисля че само за съответния ден. Тогава като дете се интересувах главно от детските предавания, макар че следехме и някои филми за големи. А някои детски филми ги даваха във вечерния диапазон: примерно Седморката на Блейк или Васко да Гама от село Рупча. Иначе, да, в Телевизия и радио беше подробно. Даже през 90-те в гимназията редовно си го купувах и следех дали ще има и интересни снимки.

"Седморката на Блейк", детски филм?! Не, не беше детски. Друг е въпросът, че беше любим на децата, които го гледахе и очаквахме с нетърпение. Използвам повода да споделя нещо. Винаги съм се чудел, този Блейк, който не само имаше вид на умствено недоразвит, но и беше почти толкова "умен", как беше извоювал правото да бъде биг бос. Мен ме кефеше Ейвън. Умен, интелигентен, находчив, съобразителен и решителен. По-тъп от Блейк може би беше единствено Ган.


 
 
№11 от: kitten (4 октомври 2020 15:57)

Ааа, стигнахме пак до любимата дискусия Блейк или Ейвън. Момиченцата бяхме разделени кого повече харесваме. И, макар обективно погледнато Ейвън да е по-хубав, аз харесвах Блейк с харизмата му на идеалист и лидер. Ама никак не съм съгласна, че е тъп. Може би е малко фанатичен, ама не и тъп. След години, като пораснах и вече бях студентка, изгледах сериала отново: кефеше ме страхотния "бритиш инглиш", не случайно филмът е на Би Би Си. Та, смятам, че Блейк не е тъп, а изцяло отдаден на своята кауза. Затова, че Ейвън е интелигентен съм съгласна, но е и циничен, за разлика от Блейк, който е готов да се бори със зъби и нокти за всеки от екипажа си. А за това дали филмът е детски, да, може би не е създаден като детски, но в България го гледахме децата. Даже на първия сезон май гледах повторенията, защото когато бяха вечерните серии, вече си бях легнала. А втория сезон го даваха в по-удобно време, около 5-6 следобяд. Тогава бяхме на морето и се скъсвахме с другите деца да играем филма и да се телепортираме.




--------------------
 
 
№12 от: anni (11 октомври 2020 14:05)

Здравейте, другарчета!  Имам слаб спомен, че в пенсионерския  вестник на баба поместваха програмата за цяла седмица. Не съм мнаго сигурна за това, но този вестник ( дали не се казваше "Трета възраст"?) получавахме веднъж седмично и заради програмата съм проявявала интерес към него.

И понеже тук в коментарите засягате един любим филм  ' "Седморката на Блейк" ще  си кажа и аз мнението.  Бутафорен или не, факт е, че привлече вниманието ни от първия епизод. Брилянтен английски, космически кораб, гривни за телтелепорто, интересни образи и преследване в космоса --достатъчно причини да ни грабне. Изобщо не смятам, че който и да е герой  могже да се нарече тъп или глупав, всички си имат силна страна, която им придава характерна индивидуолност.  И аз като Кити харесвам по-вече  Блейк най-вече заради неговия идеализъм, решителност и вярност към екипажа, докато Ейвън, съгласете се, си е егоист.




--------------------
 
 
№13 от: Дилбер Танас (12 ноември 2020 20:15)

Някой има ли брой на телевизия и радио, беше седмичник и излизаше май в петък, но може и да греша. Ако някой продава брой на телевизия и радио от 70 до края на 80 те да пише на лични, нещо се запалих да си възстановя някакъв брой. Apropos, абонирането за ТВ и Радио беше пак с връзки, поне в Търново през 70те и 80 те. Освен ТВ програмите имаше и седмична радио програма, Хоризонт беше в началото си, освен него и Хр. Ботев имаше и програма Орфей и програма Знание, всички те по- късно се обединиха в рубриките на Хр. Ботев и даже сега ги има. Може би я имаше и във вестник Антени, не списанието, Вестника, на ДеСе

 


 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Любимия Ви български детски сериал е: