Главна » Главна » На море през 70-те и 80-те , част 2
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
На море през 70-те и 80-те , част 2
24-11-2013, 15:03 | Автор: Anakin Skywalker | Категория: Главна

Мили другарчета, аз продължавам с лятната морска фоторазходка 🌞 Накои снимки сами говорят за себе си, други отново ще ги задам като загадка 😎

1.

На море през 70-те и 80-те , част 2

Поздрави от Албена

2.

На море през 70-те и 80-те , част 2

Една препратка към момченцата и момиченцата, които отиваха на море с влака

3.

На море през 70-те и 80-те , част 2

Хотел Гларус (познайте къде) с класическите водни колела тип параходи по Мисисипи

4.

На море през 70-те и 80-те , част 2

5.

На море през 70-те и 80-те , част 2

...и още два къмпинга ако се сещате кои?

6

На море през 70-те и 80-те , част 2

две какички на плаж mig_mig

7.

На море през 70-те и 80-те , част 2

ресторант с морска тераса

8.

На море през 70-те и 80-те , част 2

красивите фоайета на хотелите и почивните станции с олекотена ажурна бетонна конструкция създаваща усещане за лекота и простор

9.

На море през 70-те и 80-те , част 2

ресторант на Балкантурст

10.

На море през 70-те и 80-те , част 2

Познайте и този хотел къде се намира

11.

На море през 70-те и 80-те , част 2

И тези любими влакчета по курортите ,на които толкова обичахме да се возим

 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: ShadowMaster (24 ноември 2013 15:23)

Абе, Anakin Skywalker, ние още първата партида снимки не сме оправили, пък ти сега и втора слагаш. Между другото, какъв е смисъла да се ровим като кокошки за да разберем къде са снимани тези места? Това ще ти помогне ли нещо или просто ни даваш тука странни загадки? Иде ми да си накачуря снимките от детството ми и да ви ги трясна тука и да ви кажа на :) дерзайте от къде са :)


 
 
№2 от: kitten (24 ноември 2013 15:27)

Мисля, че хотел "Гларус" е на Слънчев бряг.




--------------------
 
 
№3 от: Айви (24 ноември 2013 15:57)

Точно този хотел "Гларус" е на Златни пясъци, според Изгубената България:
http://www.lostbulgaria.com/?p=3394

И предпоследната снимка от линка:
http://www.lostbulgaria.com/?s=%D0%BF%D1%8F%D1%81%
D1%8A%D1%86%D0%B8&paged=4


 
 
№4 от: катя милушева (24 ноември 2013 18:08)

Толкова мило ми стана от тази статия! Благодаря!


 
 
№5 от: kitten (24 ноември 2013 18:27)

Да, вярно, права си, Айви. Този хотел "Гларус" е на Златните. И на Слънчев бряг е имало, даже видях, че сега бил реновиран, но е друг.




--------------------
 
 
№6 от: Sagittarius (24 ноември 2013 20:34)

На първата снимка са хотели в централната част на Албена. От ляво на дясно:

  1. На заден план: Лагуна Бийч, Лагуна Маре и Лагуна Гардън
  2. На преден план: Калиопа, Сенди Бийч и крило на Малибу

Снимката е направена под ъгъл, така че контурите на хотелите се сливат.

В тази гледна точка след 1983 зад най-десния х-л Малибу ще се появи х-л Добруджа.

Албена

А можете ли да си спомните къде се намира това съоръжение - курорт/хотел?

Къде е това съоръжение?


 
 
№7 от: Sagittarius (24 ноември 2013 21:51)

Явно Мисисипи на №3 е пресъхнала, защото „параходите“ са заседнали върху ей тази градинка.

х-л Гларус

Хотелът на снимката вече не съществува, но на негово място е кацнал нов Гларус.

Новият Гларус


 
 
№8 от: Sagittarius (24 ноември 2013 22:24)

№ 10 е задната страна на сегашния парк-хотел Континентал в Слънчев бряг. Ето и лицето му:


 
 
№9 от: kitten (25 ноември 2013 00:52)

Цитат: Sagittarius
А можете ли да си спомните къде се намира това съоръжение - курорт/хотел?

Ами такава водна пързалка със сигурност имаше (и още я има) на Златни пясъци (то имаше и на Приморско, а сега има и на Китен и на други места), много пъти съм се спускала по нея. Ама дали посочената от теб е именно въпросната от Златните? Аз гласувам за нея, а ти ще кажеш.




--------------------
 
 
№10 от: Anakin Skywalker (25 ноември 2013 09:53)

Цитат: kitten
Ами такава водна пързалка със сигурност имаше (и още я има) на Златни пясъци

През 80-те такива водни пързалки съм виждал наистина само на Златните и в Бяла 😎 В Бургас и по южното черноморие се появиха вече през 1990-та и по късно.

Цитат: Sagittarius
№ 10 е задната страна на сегашния парк-хотел Континентал в Слънчев бряг. Ето и лицето му:

Да, правилно! yess Но и червеното Алфа Ромео си го бива! bruuum




--------------------
 
 
№11 от: Sagittarius (25 ноември 2013 20:02)

Цитат: kitten
Ами такава водна пързалка със сигурност имаше (и още я има) на Златни пясъци (то имаше и на Приморско, а сега има и на Китен и на други места), много пъти съм се спускала по нея. Ама дали посочената от теб е именно въпросната от Златните? Аз гласувам за нея, а ти ще кажеш.

Курортът е Златни пясъци, а хотелът е Метропол. Не съм сигурен, но мисля, че това е най-старата Ролба по нашето Черноморие.


 
 
№12 от: Цонка (25 ноември 2013 20:58)

Таванът от номер 9 е декор за "Индиана Джоунс" grabgrab Всеки ден, от началото на смяната, слиза с 40 сантиметра. Смяната е 14 дни. До края й снимките на филма трябва да са приключили възможно най-ужасяващо. Каква е височината на помещението? 😎




--------------------
 
 
№13 от: kitten (26 ноември 2013 01:55)

Цитат: Sagittarius
Курортът е Златни пясъци,

Yes, значи познах. yeyeye По този повод ей сега ще спретна една статийка именно за тази водна пързалка.




--------------------
 
 
№14 от: doktora200 (28 ноември 2013 03:13)

Хотел Гларус наистина е на Златни Пясъци и последния хотел по алеята .Малко след него започва яхтеното пристанище.Преди хотел Гларус се намира хотел Берлин и там дядо ми работеше пиколо перз 80-те. Водната пързалака както повечето споменаха по горе в коментарите се намира на Златни Пясъци срещу хотел Метропол.Открихая лятото на 1982 година, и първите три дена беше безплатна .Как издържа кострукцията на толкова хора незнам,беше претъпкано от чакащи. То на снимката се вижда може и да е правена на откриването.Имам незабравими спомени от Златни Пясъци.


 
 
№15 от: DoriS (2 декември 2013 14:55)

За първи и последен път съм се спускала на водна пързалка в Бургас през 1987год. yajuyo


 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Любимия Ви български детски сериал е: