Главна » Архивите са живи » Галерия » Колекция балерини
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Колекция балерини
30-11-2008, 21:35 | Автор: regina | Категория: Архивите са живи / Галерия
Очаквайки с нетърпение статията на Zaharisa, искам да споделя моята първа колекция - картички с балерини, купувала ги ги е вероятно майка ми от Руската книжарница в Бургас, издадени са 1970 г., за мене бяха най-красивото нещо на света...а и все още са.
Колекция балерини
Колекция балерини
Колекция балерини
Колекция балерини
Колекция балерини
Колекция балерини
Колекция балерини
Колекция балерини
Колекция балерини
И една снимка за Zaharisa, свалена от нета.
Обещавам повече да не пиша за балет🙂
 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: felice puba (30 ноември 2008 23:17)
Красиво е. Благодаря, че ги сподели. Балетът е прекрасен наистина и винаги, когато помисля за балет не знам защо си представям грациозни малки момиченца, които искат да порастнат големи балерини-очарователна гледка.



--------------------
 
 
№2 от: regina (1 декември 2008 00:09)
Абсолютно си права. Току-що ми просветна: когато са малки, децата са неразривно свързани с красотата. Балетът, също както и принцесите от приказките, цветята в домашната градинка, любимите ми играчки - всичко това в ония времена се преплиташе в едно цялостно усещане за красота, която усещах че е навсякъде около мене. Кога ли точно това чувство ме е напуснало? Понякога се сещам колко съм била щастлива, без да има конкретен повод, и се опитвам да възпроизведа това усещане - в крайна сметка това съм си пак аз! - но се получават нещо като бледи мимолетни проблясъци в гъста мъгла... и това е нещо, казвам си, може би някой ден ще мога пак...

 
 
№3 от: filipovaeli (1 декември 2008 09:22)
Точно за такава рокля като на първата снимка всяко момиченце си е мечтаело ! И за обувките. Има някаква магия в балерините/ баРелини 😁 /. Приличат на феи...love



--------------------
 
 
№4 от: zaharisa (1 декември 2008 10:37)

Regina, благодаря за снимката на Валя Вербева! 
И моля те, не спирай да пишеш, мислиш и говориш за балет!
Доколкото разбирам тук сме цяла трупа душевни балерини !puh_haha


 
 
№5 от: Krista (14 декември 2008 21:29)
Е, няма по-изящно танцово изкуство от балета!
Много хубава колекция....🙂

 
 
№6 от: mia.yaneva (15 декември 2008 13:35)
Наистина са много красиви! Такива ми се виждаха и на мен като малка, макар че аз никога не съм харесвала балета като дете... Само за историята исках да кажа, че явно и събирането на картички с балерини е било мода - като при нас салфетките, картинките от дъвки и пр., защото и моята майка има подобна изящна колекция от такива картички :) Благодаря, Regina! Дано не ви звуча много прозаично, просто сега намирам обяснението на някои неща от детството си и на албума от балерини на мама...

 
 
№7 от: катя милушева (7 ноември 2009 20:00)
  Аз пък имам сирия картички от/руско другарче/ със фигуристи от най-старите до дните на нашето детство.Ще ги преснимам и ще ги препратя ако може да ги качите.
Това руско другарче ,което ми ги изпращаше ми ги изпращаше всеки път по една,представити си с какво нетърпение попъвах колекцията,а накрая ми изпрати обложката,на която са изписани имената на всичките .

А балерините са просто приказни."Доброволна инквизиция" и красота.

 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Трябва ли нов дизайн на сайта?