Главна » Разни - безобразни » Лакомства » Seal our fate with the choices we make
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Seal our fate with the choices we make
29-07-2009, 16:34 | Автор: Надя | Категория: Разни - безобразни / Лакомства
Seal our fate with the choices we make

Seal our fate with the choices we make


<!--dle_video_begin:http://nashetodetstvo.com/uploads/files/1248879676_gloria-estefan-pepsi-ad-1990s.flv--> <!--dle_video_end-->

 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: Чудакът от 6-ти Б (29 юли 2009 17:47)
Дали е произведена в завода в Стара Загора? Дядо ми по едно време работеше там и винаги ни чакаше с хладилник, зареден с пепси:)

 
 
№2 от: Polia (29 юли 2009 23:03)
Ухаааааааааааааааааааа! Я какво вкусно нещо ми припомнихте! girl_witch  Пепси - колата с етикет на български. Леле, бях я забравила! Ехей, колко обичам колата изобщо, ама кока- колата повече от пепсито. Иначе съм пила и от двете!
Родителите на майка ми имаха заведение, със сестра ми ходехме при тях и си пиехме кола и пепси колкото си искаме, както и си похапвахме кебапчета и кюфтето до пръсване. 😄
Готино, ей! Знам, че тук е за нещата от социализма, ама може ли някой да ми изрови една реклама на Пепсито, дето я даваха при промените - със едни студенти и кутия Пепси , нещотакова беше.
Айде, наздраве от мен, черпя ви виртуално с количка tongue2


Ей,  видях че това е същата реклама! Леле, колко спомени самоооооо! Кога мина толкова време.............

 
 
№3 от: Ники (30 юли 2009 00:16)
Тази реклама с Глория Естефан май е от един по-късен период. Я скивайте това и това и това, а защо не и това, а може би това. А за любителите на унгарския бахур...



--------------------
 
 
№4 от: Зико (30 юли 2009 08:05)
Еха, пепси! Любомата ми напитка тогава, беше си лукс. Бяха забравил, че имаше с български етикет. Иначе надписа "Пепси" беше в средата ан логото преди да го сложат отстрани някъде през 90-те.
А 91-а имаше една реклама на Пепси с един хеликоптер и една знойна кака. 😎 Някой помни ли я? 😏

 
 
№5 от: zaharisa (30 юли 2009 10:05)

Огромни лепенки с надпис пепси - по шкафове, хладилник, огледало и къде ли още не. Това е споменът ми от дома на една съученичка на майка ми, чийто баща беше важна клечка в безалкохолните напитки тогава. И бутилки пепси, разбира се. Но аз съм верен фен на кока-кола и от пепсито ми става лошо и до днес. И все пак, като гледам това шишенце ми домилява. Пък и по него едва ли е имало съвременния надпис "колова напитка"🤪 🤣


 
 
№6 от: mia.yaneva (30 юли 2009 11:12)
Глория да, как да не си я спомним! Но все пак не смени ли тя всъщност Майкъл Джексън в рекламите на Пепси? Защото ми се струва, че големият пробив на Пепси срещу колата беше с една реклама с Майкъл Джексън 1984 върху "Били Джийн" 😏 Ето тук в YouTube.   И после вече започнаха серия реклами на Пепси с Майкъл - 1985 (тук), 1987 (тук), 1988 (тук)  и още, а има и серия други... Чудя се само ние отзад "желязната завеса" кога ли сме ги видели за първи път Ние май първо видяхме Глория!?!?

 
 
№7 от: Надя (30 юли 2009 11:44)
Ее, Ники, много забавни са тези реклами! Благодаря за окртието! Намерих истинска бутилка с български надпис Кока Кола, която иначе, аз самата също предпочитам, но когато излезе рекламата на Глория, някъде от периода на Стъпка по стъпка, сметнах, че ще е по-престижно да пия Пепси:) беше за кратко обаче. Чудак, благородно ти завиждам за хладилника пълен с Пепси, ние си купувахме рядко и то само по няколко шишета, ей така за празник.

 
 
№8 от: Krista (30 юли 2009 12:41)
Мда, точно така си е : тази реклама на PEPSI е първата, която се завъртя у нас, много добре си спомням, че това беше през лятото на 1991г.  От първите "вносни"  реклами.
По онова време не правех много-много разлика между PEPSI и  COCA - COLA, но сега и аз съм твърд фен на колата. А, между другото, Мия, рекламите, които си намерила са много, много добри също, браво! :)

 
 
№9 от: furious_kid (30 юли 2009 12:48)
Krista,
Но КОЯ кола по-точно?!? Пепси-кола, Кока-кола, позабравената Сън-кола или на последно публикуваната Нова-кола?
 😁 😁

 
 
№10 от: Polia (30 юли 2009 15:15)
19911г? malee2 🙄 Тогава ли я излъчиха рекламата? Лелей, била съм на 7 годинки!
А помните ли че освен в бутилки, после след промените се появиха и в кутийки? Леле, колко обичах да пия кола или пепси от кутия! То и сега съм навита да си пийна кока - кола от кутия. yeye
Иначе аз съм голям фен на Кока- Кола, по - хубава е от пепсито просто. Пия си редовно количка, имам си  и немалка колекция чаши на Кока - Кола! 😄

 
 
№11 от: Polgara (31 юли 2009 00:48)
а аз пък никога не съм обичала газирани напитки, затова смея да твърдя, че пепсито ми беше любимо 😏 най-вече защото (не си спомням по какви причини) в нас пристигаха едни големи сини туби със знака на пепси, с не повече от 4-5 см концентрат на дънцето, който направо с чешмяна вода си ставаше пер-фек-тен 😄 същото се случваше и на портокаловия концентрат, пак от там... еххх
във въпросните съдове после се бутилираше, или по-точно 'туболираше', вино за зимата, иди обаче ги отмирисвай, мисля че съм чувала оплаквания как виното имало лек дъх на пепси 😁

 
 
№12 от: Krista (31 юли 2009 04:30)



.....😄 Ааааа, furious_kid , да не пропускаме и още една колоподобна напитка - "Алтай".😄  Всъщност сега като се замисля, точно "Алтай" обичах най-много, някъде в невръстните си училищни години.:smile
COCA - COLA - та беше невъобразим лукс. Помня едни мои тийнейджърски купони за които баща ми намираше по някоя каса с луксозната напитка. Ей, че беше хубаво! Малко по-късно, когато бях вече в последните класове на   гимназията, продаваха Кока Кола, вече и в еднолитрови бутилки. И пак си беше дефицит. Имах едни приятелчета в едно заведение тогава, които на въпроса ми: "Имате ли кола?" тихо ми отговаряха: "Мини откъмто служебния вход". Следваше набързо подадена през вратата еднолитрова бутилка Кока Кола, увита в амбалажна хартия.😁


 
 
№13 от: mia.yaneva (31 юли 2009 11:33)
Е, другарчета и "Етъра" като колоподобна напитка май го пропуснахме :) А и него си обичах, поне аз :)

 
 
№14 от: Cvetan (31 юли 2009 11:54)
Аз обичах и обичам всички колоподобни напитки 😎 . Естествено абсолютен фаворит ми е бил винаги Кока-Кола 😄 . А като малък катоходе при баба и дядо много обичах и КООП Кола,която имаче някакъв странен и интересен вкус.

 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Кой е любимия Ви празник?