Главна » Нашият дом » Страница 7
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
6-05-2011, 16:33 | Автор: a4koto | Категория: Нашият дом / Съседите

Първи ден от ваканцията. Съседът, чичо Борьо, пита:

- Колко имаш по математика?

- Шест - гордо отговарям.

- Тогава кажи ми колко прави седем по осем?

- Петдесет и шест - без да се замислям, отговарям.

- А по български език колко имаш? - пита дяволито съседът.

- Шест, то се знае...

- Кажи ми тогава един глагол!

Смея се и започвам:

- Ходя, чета, пиша, играя...

- Ааа, добре, моето дете - потупва ме по рамото чичо Борьо - а кажи ми по пеене колко имаш?

Почесвам се по главата и казвам:

- Две.

- Е, как така!? - учудва се човекът

- Да, да - въртя главата аз - сега да ме караш и да пея... 😭

Цялата статия... | Коментари: 9 | Страницата е видяна: 4 494 пъти
 
 
2-05-2011, 21:23 | Автор: kametel | Категория: Нашият дом / Моят град
Цялата статия... | Коментари: 17 | Страницата е видяна: 4 921 пъти
 
 
26-04-2011, 20:39 | Автор: regina | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Статията на Катя Милушева, "Парченца от счупено огледало" ми спомни за едно от моите "хобита" в ранните тийнейджърски години - домакинстването. Това беше нещо различно от "домашните задължения", защото включваше готвене, шиене /както стана дума/, пране, гладене, подреждане на цветя във вази и ... още неща, които никой не ме е карал да върша, но за които ставаше дума в една чудесна книжка, наречена "Девочки, книга для вас!" - издание 1974 г., купена от Руската книжарница в Бургас.

Девочки, книга для вас!

Цялата статия... | Коментари: 26 | Страницата е видяна: 6 038 пъти
 
 
23-04-2011, 13:16 | Автор: a4koto | Категория: Нашият дом / Моят град

Когато пеехме в училище "Високи, сини планини" винаги мислено се пренасях в родопското село, където баба ме чакаше. Високите сини планини и на снимката се виждат. А къщата ми беше много интересна. Тя нямаше керемиди. На покрива бяха наредени каменни плочи (тикли), които и до днес стоят.

Внезапно изплува един далечен спомен от най-ранното ми детство. Излезли сме с баба на разходка по пътя (без настилка ) и от тревата скочи скакалец... право в крачола ми. Такъв ужас изпитах, така се втрещих и запищах, та баба се уплаши още повече, а за скакалеца - не знам. Той полудя в панталоните ми и се изкачваше все по-нагоре и по-нагоре. Изобщо не разбрах как си свалих гащите :em_1: Баба започна да ме милва и да се смее. Успокояваше ме и казваше: "Това е спомен, мило дете,спомен!" Доядя ме на нея. Какъв ти спомен - това е ужас.

А сега, след толкова години - наистина е спомен. Мил спомен от бабината къща. Мъдра жена е била баба и се спомина точно на Великден преди много години. Казват, че най-праведните хора си отиват на тоя ден.

Цялата статия... | Коментари: 4 | Страницата е видяна: 5 069 пъти
 
 
22-04-2011, 03:57 | Автор: Dolli | Категория: Нашият дом / Моето семейство
Татко ми завършил Военната академия в годината, когато съм се родила, та дори и най-ранните ми спомени за него са свързани с особено вълнуващата миризма на казарма. Подушвах го, че си идва вкъщи още преди да съм чула ключа в ключалката. Но Рита го подушваше преди мен, та в коридора се струпвахме да го посрещаме и двете - с размахани от щастие плитки и дълги рошави уши. Татковото куче не беше точно домашен любимец. Тя беше неговото ловно куче-птичар. Беше най-послушното и най-сериозното живо същество, което познавам.
Цялата статия... | Коментари: 7 | Страницата е видяна: 3 213 пъти
 
 
11-04-2011, 15:20 | Автор: a4koto | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Много обичах татко. С него си пеехме детски песнички. Той ми четеше приказки и играеше с мен. Често ме водеше на разходка в гората.

Цялата статия... | Коментари: 6 | Страницата е видяна: 3 919 пъти
 
 
30-03-2011, 17:16 | Автор: a4koto | Категория: Нашият дом / Моето семейство
Обичам те! Ти си толкова мъничка и сладка. Гледаш ококорено с очички. Сумрак е. Вървиш с баба си към гробището. Не знаеш дори какво означава думата гробище. Някак вътрешно усещаш, че е нещо много сериозно. По начина, по който баба ти се стяга за излизане. Измива те, облича те. Същата тази баба, дето няма сили да нацепи дърва. Трудно и е да слезе до градината, за да скъса перо лук или да извади морков за супата. Стара е вече и не ходи на пазар. Същата тази немощна баба събира сили да сложи по-нови дрехи, да обуе по-нови обувки. Завива във вестник свещи, които сама е направила от фитил и восък, събира си душата, хваща те за ръка и тръгвате...
Цялата статия... | Коментари: 2 | Страницата е видяна: 4 425 пъти
 
 
29-03-2011, 13:46 | Автор: nomane | Категория: Нашият дом / Моето семейство
УРА! ЩЕ СИ ИМАМЕ БЕБЕ!
Цялата статия... | Коментари: 15 | Страницата е видяна: 4 229 пъти
 
 
29-03-2011, 10:34 | Автор: nomane | Категория: Нашият дом / Моето семейство
Искам да разкажа за моите баби и дядо, за хубавите спомени, които са ми оставили.
Цялата статия... | Коментари: 15 | Страницата е видяна: 7 447 пъти
 
 
21-02-2011, 16:46 | Автор: Любомир Николов | Категория: Нашият дом / Моето семейство
Никола на 14 месеца
Цялата статия... | Коментари: 3 | Страницата е видяна: 2 923 пъти
 
 
 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Кой е любимия Ви празник?