Главна » Нашият дом » Страница 6
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
18-03-2012, 13:25 | Автор: катя милушева | Категория: Нашият дом

Дано на някой пак не му замерише на нафтелин или да му се струва,че пак съм отворила вехтошарницата,но все пак да ви покажа тези нещица.Най-вече заради "живата вълна"от ,която се плетяха шалове,шапки и такива кученца:)))))Е, някой друг беше отворил старата ракла и аз се възползвах от това!:))))

Имало едно време...

Цялата статия... | Коментари: 4 | Страницата е видяна: 4 149 пъти
 
 
9-02-2012, 16:37 | Автор: Anakin Skywalker | Категория: Нашият дом / Моят град

Ето го киното на моето детство и на повечето софийски деца - Цанко Церковски (Модерен театър). Един от най старите кинотеатри не само в БГ, но и на Балканите. Имаше някаква собствена атмосфера почти аристократична, въпреки комунистическото име, което му беше наложено през годините. Още си спомням...

Спомен за едно любимо кино

Цялата статия... | Коментари: 23 | Страницата е видяна: 8 022 пъти
 
 
19-01-2012, 10:42 | Автор: eli | Категория: Нашият дом / Моят град

Да, ама не, става дума за шапки...

В една приказка на Джани Родари от небето заваляха шапки. Всякакви. Та и тази статия е такава. Не знам защо се сетих точно за шапки, наскоро чух да ги използват като обида, "шапките дойдоха", и нещото ми се наби в главата. Накрая реших да опиша дъжда от велики шапки, който би се изсипал над Сливен в детството ми, ако... Срам, забравила съм приказката на Родари.

Заб: Думата „шапка" използвам съвсем по деЦки, не че децата не обиждат, но това е една съвсем различна тема, за друг сайт.

Започвам с плетените шапки. „Дамските" обикновено бяха от няколко ката прежда, подгънати долу. Ако плетачката решеше съвсем да блесне, се появяваха шнурчета, райета и осморки. Идеята беше шапката да е дебела и да стои права, за да Топли. Естествено трябваше да е вълнена. Сега на това нещо казват „дамско боне" и струва майка си и баща си. Моята майка имаше синя и червена такава, червената веднъж й спаси живота, по съвсем прозаичен начин, при един ветровит сблъсък с керемида. Все пак говорим за Сливен през 80-те, не че сега не духа...

Цялата статия... | Коментари: 28 | Страницата е видяна: 4 684 пъти
 
 
10-01-2012, 19:37 | Автор: borianmir | Категория: Нашият дом / Моят град

Когато…

Достатъчен е само лек порив на вятъра в слънчев летен ден,за да се върна в детството,когато живеехме на морето.

Когато...


Цялата статия... | Коментари: 20 | Страницата е видяна: 4 173 пъти
 
 
31-12-2011, 13:24 | Автор: Бебо | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Вещи от миналото

Цялата статия... | Коментари: 2 | Страницата е видяна: 4 559 пъти
 
 
27-12-2011, 23:41 | Автор: boysta3 | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Весели празници още веднъж на всички...

И като започна и поведе крак Анакин с неговите играчки , да пусна и една малка запазена част от останалите от моето детство такива...

Специални благодарности на наште , че успяха да ги запазят до ден днешен, макар да има десетки нови ... китайски, старите бълагрски и руски, а може и полски и др. ще ви дадат един съвсем нов полъх от очакването на Новата година.

Цялата статия... | Коментари: 12 | Страницата е видяна: 12 801 пъти
 
 
5-11-2011, 23:13 | Автор: boysta3 | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Наскоро се сетих за две картини, които виждах, когато като малък съм ходил при баба ми на гости. Тези картини стояха в детската, стаята на леля ми и майка ми. Тъй като има голяма разлика между двете сестри, предполагам че картините са от юношеството на леля ми, когато майка ми вече не е живяла там, а пък тези маслени картини са се появили при определени обстоятелства покрай познанствата на леля ми с някои художници. Винаги , когато видя тези образи от картините ще ги свързвам с детската, игрите в тази стая, слушането на плочи, защото там стоеше грамофона Респром и игрите по пода. Случайно попаднах и на двете картини при други обстоятелства и научих малко повече информация за тях.

момичета с гълъба, мишунска 1976

Цялата статия... | Коментари: 8 | Страницата е видяна: 9 051 пъти
 
 
26-07-2011, 17:36 | Автор: кръстю кръстев | Категория: Нашият дом / Моето семейство
Снимки от детството ми
Цялата статия... | Коментари: 4 | Страницата е видяна: 5 089 пъти
 
 
25-05-2011, 16:12 | Автор: a4koto | Категория: Нашият дом / Моят град

През 80–те години беше много модерно да се посрещат руски групи. Веднъж и нашата комсомолска организация беше домакин на такава група. Посрещнахме ги в младежкия дом. Разменихме литературно – музикални програми, последва другарска закуска и след това автобуса потегли за комплекс “Орбита" (на язовир Батак), където щяха да пренощуват.

Имах две приятелки, коите учеха в руска гимназия. Сърбеше ги езикът да си поговорят на руски. Компанията на брат ми (вече завършили училище), решиха,че не е за изпускане дискотеката на “Орбита". Натовариха ни на две коли и хайде пътят… Пристигнахме почти едновременно с руснаците и се вляхме в групата.

Момичета, момчета, русначета и българчета, стана голям “микс". Настанихме се на една централна маса и приятелките ми веднага започнаха да си говорят на руски с гостите...

Цялата статия... | Коментари: 28 | Страницата е видяна: 6 380 пъти
 
 
7-05-2011, 21:44 | Автор: milkulini | Категория: Нашият дом / Моят град

Ето няколко табели и от мен!

Табели - 4-та част

Цялата статия... | Коментари: 11 | Страницата е видяна: 8 138 пъти
 
 
 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Ходли ли сте в Мавзолея?