
"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години.
Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
| « Юни 2026 » |
|---|
| Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | | 29 | 30 | |
Бърза връзка с част от екипа:
Администратори:
admin,
dani,
freja,
isi,
ssi,
Зико
InternalError (BehindTheMirror, tpl) (почетен админ)
Редактори:
marulka,
eli,
zverche,
Чудакът от 6-ти Б,
donaddt,
Надя,
regina,
Боряна,
Айви,
tivesto,
катя милушева,
Cvetan,
Simpra,
Anakin Skywalker,
boysta3,
Цонка,
Лилия,
kitten,
Svilena,
Подкожурница,
Калисто
Страница във Фейсбук:
Група "Нашето Детство"
|
|
|
|
Дано на някой пак не му замерише на нафтелин или да му се струва,че пак съм отворила вехтошарницата,но все пак да ви покажа тези нещица.Най-вече заради "живата вълна"от ,която се плетяха шалове,шапки и такива кученца:)))))Е, някой друг беше отворил старата ракла и аз се възползвах от това!:))))

|
|
|
|
|
Ето го киното на моето детство и на повечето софийски деца - Цанко Церковски (Модерен театър). Един от най старите кинотеатри не само в БГ, но и на Балканите. Имаше някаква собствена атмосфера почти аристократична, въпреки комунистическото име, което му беше наложено през годините. Още си спомням...

|
|
|
|
|
Да, ама не, става дума за шапки...
В една приказка на Джани Родари от небето заваляха шапки. Всякакви. Та и тази статия е такава. Не знам защо се сетих точно за шапки, наскоро чух да ги използват като обида, "шапките дойдоха", и нещото ми се наби в главата. Накрая реших да опиша дъжда от велики шапки, който би се изсипал над Сливен в детството ми, ако... Срам, забравила съм приказката на Родари.
Заб: Думата „шапка" използвам съвсем по деЦки, не че децата не обиждат, но това е една съвсем различна тема, за друг сайт.
Започвам с плетените шапки. „Дамските" обикновено бяха от няколко ката прежда, подгънати долу. Ако плетачката решеше съвсем да блесне, се появяваха шнурчета, райета и осморки. Идеята беше шапката да е дебела и да стои права, за да Топли. Естествено трябваше да е вълнена. Сега на това нещо казват „дамско боне" и струва майка си и баща си. Моята майка имаше синя и червена такава, червената веднъж й спаси живота, по съвсем прозаичен начин, при един ветровит сблъсък с керемида. Все пак говорим за Сливен през 80-те, не че сега не духа...
|
|
|
|
|
Когато…
Достатъчен е само лек порив на вятъра в слънчев летен ден,за да се върна в детството,когато живеехме на морето.

|
|
|
|
|
Весели празници още веднъж на всички...
И като започна и поведе крак Анакин с неговите играчки , да пусна и една малка запазена част от останалите от моето детство такива...
Специални благодарности на наште , че успяха да ги запазят до ден днешен, макар да има десетки нови ... китайски, старите бълагрски и руски, а може и полски и др. ще ви дадат един съвсем нов полъх от очакването на Новата година.
|
|
|
|
|
Наскоро се сетих за две картини, които виждах, когато като малък съм ходил при баба ми на гости. Тези картини стояха в детската, стаята на леля ми и майка ми. Тъй като има голяма разлика между двете сестри, предполагам че картините са от юношеството на леля ми, когато майка ми вече не е живяла там, а пък тези маслени картини са се появили при определени обстоятелства покрай познанствата на леля ми с някои художници. Винаги , когато видя тези образи от картините ще ги свързвам с детската, игрите в тази стая, слушането на плочи, защото там стоеше грамофона Респром и игрите по пода. Случайно попаднах и на двете картини при други обстоятелства и научих малко повече информация за тях.

|
|
|
|
|
През 80–те години беше много модерно да се посрещат руски групи. Веднъж и нашата комсомолска организация беше домакин на такава група. Посрещнахме ги в младежкия дом. Разменихме литературно – музикални програми, последва другарска закуска и след това автобуса потегли за комплекс “Орбита" (на язовир Батак), където щяха да пренощуват.
Имах две приятелки, коите учеха в руска гимназия. Сърбеше ги езикът да си поговорят на руски. Компанията на брат ми (вече завършили училище), решиха,че не е за изпускане дискотеката на “Орбита". Натовариха ни на две коли и хайде пътят… Пристигнахме почти едновременно с руснаците и се вляхме в групата.
Момичета, момчета, русначета и българчета, стана голям “микс". Настанихме се на една централна маса и приятелките ми веднага започнаха да си говорят на руски с гостите...
|
|
|
|
|
Ето няколко табели и от мен!

|
|
|
|
Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).
Благодарим ви предварително!
|
|