Главна » Нашият дом » Страница 3
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
4-03-2015, 22:30 | Автор: aleksandar | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Ето ни в края на 80-те години! Снимката е правена в едно култово за варненци фото студио - Луна! Ако не се лъжа снимката е от 1986 или 1987

С МАМА!

Цялата статия... | Коментари: 0 | Страницата е видяна: 595 пъти
 
 
4-10-2014, 13:37 | Автор: Valkata | Категория: Нашият дом

Метална орехотрошачка-змей от 80-те години. Явно се е продавала като руски сувенир. Долната и част служи за отварачка! Възложил съм и по-лека служба и сега ни служи вярно с неотворените шам фъстъци :D

Орехотрошачка-змей

Цялата статия... | Коментари: 4 | Страницата е видяна: 3 299 пъти
 
 
14-09-2014, 21:24 | Автор: Чочко | Категория: Нашият дом

Хита на 80-те в домакинството бяха подносите и вазите. Подаряваха се и се купуваха по различни поводи, поне у нас беше така. Може би защото с всяко ходене на село се връщахме с букет цветя, а правенето на сладки беше традиция за всеки празник, защото тогава намаше готови сладки. Някои от тези стъкларии са от Румъния, тя беше известна с това си производство, купувани от нашите когато са били на екскурзия.

Вази и подноси

Цялата статия... | Коментари: 5 | Страницата е видяна: 3 118 пъти
 
 
10-09-2014, 23:58 | Автор: kitten | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Здравейте, приятели! Напоследък с моето другарче, на когото фотографията му е хоби, си говорихме доста за дигитализиране на снимки. Та реших и аз, както в предишна статия беше направил yogimax, да ви покажа някои снимки от моето детство...

Цялата статия... | Коментари: 10 | Страницата е видяна: 4 060 пъти
 
 
23-04-2014, 13:29 | Автор: anntonia | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Бабината къща... Скъп и топъл спомен от детството. Няма човек, който като чуе думата детство да не се сети за къщата на баба. Игри, смях, свобода и простор - това бе за мен тази стара, къща от керпич, в едно малко, липсващо на картата, село. И всеки път, когато спомените ми ме отнесат натам, нещо стяга гърлото и сълзите идват, неканени...

Цялата статия... | Коментари: 12 | Страницата е видяна: 4 930 пъти
 
 
23-04-2014, 00:44 | Автор: kitten | Категория: Нашият дом / Моят град

"Вашият квартал, или един друг, подобен на вашия..." Така започва прекрасният български филм "Един снимачен ден", заснет преди повечето от нас изобщо да са били родени. Действието там се развива около кино "Изток". Това беше и моето квартално кино. Сега, докато са чудесните Великденски празници, съм в София и имах път именно към стария си квартал. Изпълних се с много мили спомени, които реших да споделя с вас, приятели. Минах покрай детската ми градина и се пренесох в първата половина на 80-те години. Тогава ходех на детска градина с огромно неудоволствие заради яденето (както вече нееднократно съм коментирала)...

Цялата статия... | Коментари: 12 | Страницата е видяна: 3 615 пъти
 
 
21-03-2014, 16:28 | Автор: Malazana | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Здравейте, другарчета!

Радвам се, че харесахте първата част на разхаза по мои далечни спомени. Ето и втората част. Приятно четене!

Цялата статия... | Коментари: 4 | Страницата е видяна: 3 497 пъти
 
 
21-03-2014, 11:16 | Автор: Malazana | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Здравейте, другарчета!

Страхотен сайт! Страхотни емоциии. Стартирам с откъс от едно мое незабравимо лято, който се надявам да продължа за да си спомним дружно хубавите времена!

Цялата статия... | Коментари: 9 | Страницата е видяна: 3 011 пъти
 
 
9-03-2014, 13:35 | Автор: Янита Савова | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Макар със закъснение ви честитя Баба Марта...писах, че съм изтрила снимките от телефона, но се оказа, че съм ги запазила в компютъра!!! Това са само част от всичките...

Мартенички

Цялата статия... | Коментари: 9 | Страницата е видяна: 3 537 пъти
 
 
21-02-2014, 19:40 | Автор: Янита Савова | Категория: Нашият дом / Моето семейство

Преди няколко дена реших да правя пре-подреждане и почистване на шкафовете с посуда, подправки и други неща... и вижте какво открих - клечки за зъби и мелничка за орехи (казаха ми, че не била за всякакви ядки, а САМО( hmmm ) за орехи 🙄 )

Ще оставя коментарите на вас!!!

П.С. Специални поздрави и целувки (🙂 ) за Anakin Skywoker... kiss2

Изненада при почистване

Цялата статия... | Коментари: 12 | Страницата е видяна: 3 929 пъти
 
 
 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Най-любимия празник?