Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Шантавата кака
20-01-2025, 16:32 | Автор: Зико | Категория: Каква музика слушахме / Видеоархив / Аудиоархив

Бях в прехода между детството и юношеството, а България беше на ръба на промените между две полит-икономически системи. Тогава се появи "шантавата кака" по телевизията - било е януари 1990.

Помните я нали - с прическа "пънк" - нещо шокиращо за "прилични" деца каот нас,  израстнали в униформи и проверявани за дължината на косата и ноктите. И със синджир на носа. 🤪 Аз по това я помня, не по име. А, и разбира се паметните синтезатори от 80'те, те са незабравими.

Джейн Чайлд - натъкнах се на нея преди няколко дена и споменът веднага изплува. Признавам си, бях я забравил в последните 30 и повече години.


 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: yogimax (22 януари 2025 22:16)

Тази песен не я знам. Въпреки, че и аз през 1990 бях между детството и юношеството. А вече през 1991 г. за Коледа за 1 седмица бяхме с целия клас на "Зелено училище" на Златни Пясъци в хотел Екселсиор. Там съученици носеха от тези черните продълговатите касетофони Самсунг, Акай, които точно тогава се появиха по магазините за първи път в продажба, се слушаше яко модерна за тогава музика. Но тогава тази музика не ми харесваше, нямах отношение към нея, беше съвсем различна от познатата от 80-те. Веднага си ги спомних тези песни и тези времена. Началото на безвремието и хаоса, в които никой не знаеше какво трябва да прави за в бъдеще. Цялата държава изпадна в хаос. Точно по време на това "Зелено училище", по предаването Ку-Ку са съобщили за изтичането на радиация от Козлодуй. Класната ни мина по стаите и със смразено изражение ни каза да затваряме прозорците и да не излизаме, защото от Козлодуй е изтекла радиация. Ние не знаехме, че е от Ку-Ку и тя не е знаела, че е оттам, и изпадахме в шок.

Тогава една вечер ни заведоха и на дискотека "Астория". Но аз никога не бях ходил на дискотека, въпреки че бях на 16 години, чувствах се неловко, не пиех алкохол, не пушех /и досега не ги правя тези неща/ и всичко ми беше странно и необичайно. Тръгнах си с първата група с първата учителка в полунощ. Имаше и блъскащи се колички до плажа, там ходихме на караме, без опашка и навалица. Беше екстра.

R.E.M. - Losing My Religion

https://youtu.be/H1wkPQ4R1AA?si=ezEZ1TNx5HpFNLFq

Stevie Wonder - Chemical love

https://youtu.be/ans-eTeOXtk?si=89lMsKPX71lzsACQ

 

 




--------------------
 
 
№2 от: Зико (22 януари 2025 23:27)
Цитат: yogimax

Тази песен не я знам.

 Интересно, моят спомен е, че я пускаха по "първа програма" всеки ден или почти всеки ден. Т.е. доста често. 😙 

Да, помним ги и Ку-Ку с техните социални експерименти. 😏 


 
 
№3 от: alioshkata (27 януари 2025 16:04)

Честно казано, не си спомням. Но през 1990-92 г. и в София имаше колкото щеш младежи с подобна визия. По-късно се появиха нашите Милена, Ваня Щерева и др.


 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Любимия ви учител преподаваше по: