Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
ВРЕМЕ
1-01-2025, 03:10 | Автор: Polia | Категория: Свободно време / Каква музика слушахме

Щях да сложа този пост още за Бъдни вечер, но забравих.

Мили приятели, пожелавам Ви весели празници, много здраве,  много любов, много усмивки, много късмет и много, много сбъднати мечти през новата година! Но нещото, което най - силно Ви пожелавам, това е ВРЕМЕ - време за близките ви, време за любов, щастие и сбъднати мечти, време, в което да направите всичко онова, което желаете и което досега сте отлагали. Аз самата също си пожелавам ВРЕМЕ. И също като Фреди, който записва тази песен малко след като научава за това, че  е болен от СПИН, аз също, покрай болестта на Бехтерев се замислям по - философски. Замислям се за времето, мечтите, желанията и страховете. Страх ме е от смъртта, страх ме е да не ослепея. Имам толкова мечти, а нямам пари и възможност да ги сбъдна. Пътува ми се из България и по света. Забавлява ми се на макс. Липсва ми музиката, понеже от няколко години съм напълно глуха.

Ценете близките си, ценете всеки един ден от живота си, ценете времето. Включително и времето на социализма, когато бяхме деца. Ние имахме уникално детство. Трябва да го пазим и ценим. Ние играехме навън,  ние имахме въображение, имахме детски мечти.


 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: did (1 януари 2025 05:57)

Скъпа Поля!
Честита нова година на теб и на всички пораснали тук деца! Нека смело да се изправяме срещу здравословните проблеми и да бъдем позитивни като теб! Аз също си патя с очи, уши и други работи, но се опитвам да се държа. И ще следвам съвета ти да прекарвам повече време с важните хора.

Пътуванията по света са наистина вълнуващи, но не винаги възможни. Благодарение на интернет можем все пак да посетим почти всяка точка интерактивно. Не е същото, но поне е безопасно.

Time е една от най-лиричните и мелодични самостоятелни песни на Фреди. Както ти казах, по-голям фен от мен няма по темата. Знам всичко за групата, особено за Фреди, знам за съжаление и много жълти неща, които дори не съм искал да знам. Писал съм си и с негови приятели, та от първа ръка знам доста интересни истории, които няма как да намериш в интернет. Та ако искаш, ще напиша някоя статия за Куийн и Фреди през моя поглед и спомени като дете и юноша. Относно темата за спин, личния му живот, приятелите, други лични интересни истории - няма да ги споделям тук, не е това мястото. Но разбира се, може винаги да ме питаш на лични съобщения.

А сега да те поправя - Time е написана от Дейв Кларк (голям легенда от 60-те заедно с Ленън и Джагър, създател на Dave Clark 5) през 1985-1986 за мюзикъла му Time. Фреди я записва през първата четвъртина на 1986, клипа е записан рано сутринта преди премиерата на 9 Април. Няма как Фреди да е знаел, че е серопозитивен в този момент. Той научава, че има развит вече СПИН през Април 1987, малко след като записва The Great Pretender. 1986 e една незабравима година за Куийн - магически албум, невероятен филм с тяхната музика, последното турне. Фреди си подарява и почивка в Япония през септември, общо взето дотогава наистина е бил щастлив и сигурен, че с него всичко е наред.

Още веднъж - благодаря за хубавите пожелания!


 
 
№2 от: Зико (1 януари 2025 20:33)

Мда, човек цени нещо напълно само когато го загуби. Това по философската част. 😙 

Поля, аз пък имам излишък от време. Засега. 🤐 Иска ми се да ти дам поне малко от своето време и слух, но...  😔 

За другото did  е прав - включваш големия телевизор и си на другия край на света. Удобно и за без пари. 😉 


 
 
№3 от: Frangata (2 януари 2025 01:10)

Jon Anderson. Горе-долу по това време:

https://youtu.be/ZSU2TweA6CQ

📺




--------------------
 
 
№4 от: admin (2 януари 2025 19:21)

Да ви е честита новата 2025-ет, хора! Всичко ще е наред, докато се опитваме 😉 




--------------------
 
 
№5 от: alioshkata (5 януари 2025 11:38)

Честита новата 2025 година на всички. Нека бъдем здрави и изпълнени с оптимизъм и радост.

Polia, искам да те подкрепя. Пожелавам ти всичко най-хубаво и най-вече здраве. Всички сме с теб. Искам да знаеш, че каквото и да си мислим, каквито страхове да имаме, каквито съжаления да изпитваме, всичко ще бъде наред. Просто знай, че не може да е по друг начин. 

ЧНГ


 
 
№6 от: yogimax (5 януари 2025 12:03)

Честита Новата 2025 г!

Поля, смърт няма. Тук сме само временно. Нашият истински дом е другаде, отвъд. И там е дори много по-хубаво, отколкото тук. Има вече толкова много факти и доказателства. Всеки, който е преживял клинична смърт, не иска да се връща на тази клета Земя. 

Но с времето, което ни е дадено на нея, и с ресурсите, които са ни дадени, можем да го прекараме по най-добрия за нас начин.

Аз също много обичам да пътувам, имам пари, но нямам време. Всеки един от тридесетте дни отпуска, го използвам за пътувания из Европа. Но е толкова малко време в рамките на една цяла година. Но винаги пътувам соло, защото нямам семейство, и Коледа я прекарах сам в зимна снежна приказка в Лилехамер Норвегия. Винаги има нещо, което на някого му липсва. Няма идеална ситуация.

 




--------------------
 
 
№7 от: kitten (7 февруари 2025 01:39)

Скъпа Polia, и на теб с голямо закъснение честити Коледа и Нова година. И пожелания от сърце за здраве и само положителни неща. Да, много е важно да отделяме време за близките си и да се замисляме за наистина важните неща, а не за глупостите, които бълват от рекламите. И на всички останали другарчета пожелания за здраве и всичко най-добро. И да, имахме прекрасно детство!




--------------------
 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Трябва ли нов дизайн на сайта?