Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Още Сандра
9-12-2024, 23:11 | Автор: Зико | Категория: Каква музика слушахме / Видеоархив / Аудиоархив

Здравейте, другарчета

В днешната статия искам да ви разкажа за две известни песни на певицата Сандра - "Hi Hi Hi" и "Everlasting love". 🤓 

Първата песен е от 1986 г. Записът, който надявам се ще си спомните, е от 22 ноември 1986 на "парчето" "Hi Hi Hi" от излезналият месец по-рано албум (13 октомври 1986, ако трябва да сме прецизни). Не знам точно кога бе излъчен по нашата родна телевизия, трябва да е било около 89-та година, но си спомням много добре танцуващият робот. 🤩 Тогава ми създаде неизгладими впечатления и е очевидно, че го помня и до днес. 😚 Затова мисля, че беше в епохата на "Бенджи, Закс и звездният принц" и цялата тази вълна на роботизация през 80-те, (вкл. и тези от "Междузвездни войни"). Е, сега остана само да видим клипа и да се отдадем на спомените. 😉 



Втората популярна песен на Сандра от днешния разказ е "Everlasting love" от 1987. Тя е много мелодична, въздушна, ексатична, звучи свежо и до ден днешен. В нея се пее за вечната любов между жената и мъжа, започвайки още от Адам и Ева и минавайки през епохите на човешката история. В случая Сандра в ролята на "вечната жена", изразяваща своите чувства чрез песента си. Клипът на видеото е направен със същата идея, както след малко ще видите. Нека да прочетем и припева в оригинал и с превод на български, за тези които са позабравили:


Open up your eyes, then you realize
Here I stand with my everlasting love
Need you by my side, there's no need to hide
Never be denied everlasting love
From the very start, open up your heart
Be a lasting part of everlasting love


Отвори очи и ще разбереш
Ето ме мен и моята вечна любов
Нужен си до мен, няма какво да се криеш
Никога няма да те отхвърля вечна любов
От самото начало отвори сърцето си
Бъди вечна част от вечната любов


Ако някой се интересува по-подробно, ще преведа цялата песен. 😘 

Ето я и нея.


 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: did (24 декември 2024 00:27)

Още една любима певица от детството. Албумът Ten on One беше голям хит. Помня и първата и самостоятелна плоча, която още стои някъде в България, в нея е Maria Magdalena, мисля, че от 1985. Преди това е била част от немско трио, а в Ютюб може да се видят техни клипове също. Когато дойде в България, беше голяма сензация, на върха на славата и имаше обширен репортаж по Добро Утро. Есествено, това пак бее събитие за софиянци, ние от провинцията само по телевизията се информирахме кой е гостувал в страната, т.е. в столицата. Ние си мислехме, че Сандра е световно известна звезда, като Си Си Кеч, Сабрина и Лейди Лили, но явно  не беше точно така. По-скоро известни в Европа и донякъде в Япония. Ама то в Япония май няма артист, дето да не е "известен".


 
 
№2 от: bat_mitco (8 януари 2025 12:39)

Има интересна връзка...Понеже Петерс поп шоу го даваха и по нашата телевизия...Да,и Сандра с робота, в това число...И да - с няколко повторения...по късните часове...След 22.00...Но беше някъде рлез 1987...1988...когато ъмммм...детството ми беше минало...




--------------------
 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Ходли ли сте в Мавзолея?