Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Жан-Мишел Жар
24-08-2012, 14:07 | Автор: Veso | Категория: Свободно време / Каква музика слушахме

Днес е роден най-великият музикант на всички времена - Жан-Мишел Жар. Едва ли има някой, който да не е чувал неговата музика, ту в реклами, ту в различни радио и телевизионни анонси и предавания... Неслучайно е наричан "Човекът-оркестър", "Пионерът на електронната музика" и още много други. Тъй като голяма част от детството ми премина през 90-те, помня, че през тези години музиката му биваше пускана немалко. Не знам как е било преди 1989-а и ми е интересно да разбера от тези, чието детство беше през 70-те и 80-те години, знаехте ли тогава за Жар, познавахте ли неговата музика?

Ето две от най-известните произведения на Жан-Мишел Жар:

 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: Frangata (25 август 2012 17:37)

Не знам как е било преди 1989-а и ми е интересно да разбера от тези, чието детство беше през 70-те и 80-те години, знаехте ли тогава за Жар, познавахте ли неговата музика?

Ами да. Аз лично го слушах още в началото на 80-те. Като се има предвид, че в доста предавания - "Всяка неделя" и пр., се използваха негови музикални откъси, човек нямаше как да не го знае. Имах записани касетки с него още към 1981 година. А сега имам ДВД с концерта му в Пекин отпреди няколко години, хубав е.

😁




--------------------
 
 
№2 от: didimus (25 август 2012 17:53)

Аз също много го слушах през 80-те! Голяма част от книгите, които прочетох през този период бяха озвучени от Жан-Мишел Жар и съвместния спомен за тях е доста силен...бях много затворена и музиката му прекрасно допълваше ежедневието ми kniga


 
 
№3 от: 9585 (25 август 2012 22:08)

Първият диск, който имам е на Жан Мишел Жар, а и ми беше единствен за доста дълго време, обичам музиката му.


 
 
№4 от: veselin (25 август 2012 22:38)

Ооо, Оксижена 😄 беше любим на цялата махала през 80-те. може и да бъркам но разни документални филми често ги озвучаваха с тази мелодия. когато за първи път видях светлинната арфа в някакъв клип бях поразен. аз лично не съм му фен, но не мога да не призная, че е много голям


 
 
№5 от: bat_mitco (28 август 2012 18:57)

НЕВЪЗМОЖНО МИ Е ЗА НЕГО ИЛИ ЗА НЯКОЙ ДРУГ ДА КАЖА, ЧЕ Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ МУЗИКАНТ ЗА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА...НО БЕЗ ВСЯКАКВО СЪМНЕНИЕ МНОГО ВАЖЕН ЗА НАШЕТО ДЕТСТВО МУЗИКАНТ...НЕГОВАТА МУЗИКА Е ВИСОКОТЕХНОЛОГИЧНА ПО НАЧИНА ПО КОЙТО Е ИЗСВИРЕНА, В СЪЩОТО ВРЕМЕ НЕ ЗВУЧИ ИЗКУСТВЕНО И МАШИНСКИ...ПЪЛНА Е С ЧУДНИ ХАРМОНИИ,КОИТО БИХА ПРОЗВУЧАЛИ ВЪЗДЕЙСТВАЩО И ИЗСВИРЕНИ ОТ СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР...ПРОСТО ПРИ ЖАН МИШЕЛ ЖАР ТЕХНИЧЕСКИТЕ ДЖАДЖИ РЕАЛИЗАРАТ ДАРБАТА МУ НА МАЙСТОР КОМПОЗИТОР...ОЩЕ КОГАТО ГО ЧУХ И ВИДЯХ(... ЕДНОВРЕМЕННО... ТОВА ПРЕЗ 70-80ТЕ НА МЕН МИ СЕ СЛУЧВАШЕ РЯДКО...ОБИКНОВЕНО ПЪРВО ЧУВАХ ЕДИН МУЗИКАНТ ИЛИ БАНДА... А ВИЖДАНЕТО БИЛО НА СНИМКА ИЛИ ОЩЕ ПО-...ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА СЕ СЛУЧВАШЕ СЛЕД ГОДИНИ ...ЧЕСТО ПЪТИ МНОГО ГОДИНИ...) ВЪВ ВСЯКА НЕДЕЛЯ БЯХ ВПЕЧАТЛЕНОТ ТОВА , ЧЕ МУЗИКАТА МУ БЕШЕ ПЪЛНА СЪС ЗВУЦИ, КОИТО ГИ ИМА В ПРИРОДАТА И ИЗОБЩО НАОКОЛО...

И НАКРАЯ МОЖЕ БИ НАЙ-ВАЖНОТО В МУЗИКАТА ЗА ЕДНО ДЕТЕ - ЗАПОМНЯЩИТЕ СЕ ,ЕМБЛЕМАТИЧНИ МЕЛОДИИ...КОЛКОТО И СТРАННО ДА Е НЕЩАТА НА ЖАН МИШЕЛ ЖАР МОГАТ ДА СЕ ПОДСВИРКВАТ С УСТА... АЗ ПАК ДА ПИТАМ... КАТО ЕДИН МАРК ПОРЦИЙ КАТОН МЛАДШИ - СВИРКАТЕ ЛИ СИ С УСТА? А?

ПОЗДРАВЯВАМ ВИ С МОЖЕ БИ НАЙ-ЛЮБОПИТНИЯ КАВЪРНА ЗНАМЕНИТИЯ ФРАНЦУЗИН...ТОВА Е ОТ НАЙ-ЛЮБИМИТЕ МИ КАВЪРИ,В КОИТО ЛЮБИМИ МУЗИКАНТИ СМИРЯТ ВАРИАЦИИ НА ДРУГИ ЛЮБИМИ... В СЛУЧАЯВЪРХУ ЛЮБИМА КОМПОЗИЦИЯ - ЛЮБИМИТЕ "МАГНИТНИ ПОЛЕТА" В БАРАБАНЕН ГАЛОП НА ДВЕ КАСИ И КИТАРНИ БЪРЗИ,СМЕЛИ СРЪЧНИ ХАРМОНИИ...

http://www.youtube.com/watch?v=FjKjteSuhXY




--------------------
 
 
№6 от: shturcho (13 септември 2012 15:00)

Спомням си някъде на гости, на видео пуснаха негов концерт, бях толкова впечатлена, до този момент само бях слушала негови неща. Но след шоуто, което видях останах изумена.


 
 
№7 от: toni (26 септември 2012 12:04)

👏 Велик артист... ,,Кислород,, и ,,Равноденствие,, ще останат в световната класика. yess ..... Това ми е любимата ми музика и любимия композитор от близо 28 fiufiu години...


 
 
№8 от: dimder (26 юни 2015 15:52)

Ааах... то беше касети, касетофони... Който ги имаше. А който нямаше стоеше отвън и гледаше(като пред магазинчето за надежда на Джани Родари)... Ж.М. Жар, да, дааа... доброто старо време. Велик музикант и композитор! Но все по-малко нови неща чувам вече от него.


 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Ходли ли сте в Мавзолея?