Главна » Свободно време » Каква музика слушахме » Един красив спомен от детството
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Един красив спомен от детството
23-04-2010, 22:44 | Автор: yogimax | Категория: Каква музика слушахме / Къде остана детството?
Много силни, много особени приказни спомени ми навява ето тази песен, 1982 г., на Рикардо Фоли. Чух тази песен като малко дете по радиоточката в една гореща неделна лятна утрин, когато се готвех да излизам да играя с другите деца от блока. Беше лятната ваканция. Но тя се запечата в съзнанието ми и я търсих дълги години, не знаех нито автора, нито заглавието. Преди 2 години открих сайта Мидоми, където я изтананиках по памет, никога повече не я бях чувал поне от 25 години насам, но я помнех и излезе като певец и заглавие!
 Та винаги, когато я слушам се пренасям в онзи горещ слънчев летен ден на нашето безгрижно детство! Тогава, когато на календара стоеше годината 1982 г., децата играеха с кубчета Рубик, а техните бащи гледаха в захлас какво творят на световното по футбол такива величия като Зико, Сократес, Фалкао, Роси, Конти, Тардели, Бонек и компания...Тогава, когато сладоледът струваше 25 стотинки, а билетчето за автобус 6 ст. Тогава, когато нямаше богати и нямаше бедни, нямаше компютри и нямаше кабелна ТВ, тогава, когато имахме истиснско детство, когато всеки ден беше едно ново приключение, започваше в 9 след закуска с извикване по звънците на тайфата и завършваше в късна вечер, когато песните на щурчетата огласяха квартала, майките ни викаха от терасите за вечеря. Тогава, когато животът беше прост и естествен, а отношенията между хората по-истински.  Беше приказно време!
 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: queen_blunder (23 април 2010 23:19)
Много романтична песен! Много! Еееееееееех... И аз не бях я чувала отдавна.

Последните ти две изречения могат да разплачат някого...

 
 
№2 от: yogimax (23 април 2010 23:21)
Да, могат да разплачат мнозина, но ние сме щастливци, че живяхме в това време.



--------------------
 
 
№3 от: Цонка (23 април 2010 23:34)

yogimax,
когато пътуваме нанякъде с колата, от CD-то звучат само записите ни на стари песни, които помним от детството си - АББА, Тото Кутуньо, италиански хитове от 60-70, дискотечни хитове от 80-те... И, знаеш ли, когато се съчетаят тези мелодии със скоростта и с картините зад стъклото на колата, които пробягват бързо, имам усещането, че летя през времето. Тази песен ме кара да се чувствам точно така.


 
 
№4 от: Зико (24 април 2010 09:03)
Супер! Спомних си я тази песен. 🙂
Поздравления за статията - семпло и красиво. yess

 
 
№5 от: anni (24 април 2010 09:11)
Боже, какво попадение! И статията, и всичко... Ще кажа само две думи: ОБИЧАМ ВИ, ХОРА!!!



--------------------
 
 
№6 от: ваняя (24 април 2010 09:56)
Много, много хубаво, благодаря за спомена 🙂

 
 
№7 от: yulmana (24 април 2010 14:22)
Тук намирам себе си - отново и отново, благодаря!

 
 
№8 от: Надя (24 април 2010 17:15)
Йоги:):) Страхотна статия и песничка, аз в момента събирам италиянски хитове от 60те, 70те и 80те, ама нещо не мога да се справям с търсенето на италиянски, а самите италиянци, както знаеш, тотално игнорират другите езици 😄
А Дилберчо Танасчо, ще ми каже ли какво е:
"У джорно и пюю, ке серевааа.." connie

 
 
№9 от: bat_mitco (24 април 2010 19:29)
        МОЛТО БЕНЕ ЙОГИ,МОЛТО БЕНЕ...ЗА МУЗИКАТА И НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА... ВПРОЧЕМ "НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА" МАЙ БЕШЕ ПОСЛЕДНАТА ЧИТАВА ПЕСЕН КОЯТО ИЗЛЕЗЕ ОТ БОТУША...МЕН ЛИЧНО ТОЧНО ЗАТОВА 100 ПЪТИ ПОВЕЧЕ МИ ХАРЕСВАТ ИТАЛИАНСКИТЕ ПАРЧЕТА ОТ ВРЕМЕТО ОНО - ЗАЩОТО ОТДАВНА НЕ СЪМ ЧУВАЛ НОВО ЧИТАВО ИТАЛИАНСКО ПАРЧЕ... АМА ПИПНАТО КАКТО САМО ИТАЛИАНЦИТЕ  МОГАТ...С МЕЛОДИЯ, КОЯТО ДА ЗАПОМНИШ ТУТАКСИ И ДА СИ Я ПОДСВИРКВАШ С УСТА...
ТО И КАЛЧОТО В ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ И ТО ТАКА...ЧАК НА МЕН МИ ДОМЪЧНЯ КАТО ВИДЯХ ИРЛАНДЦИТЕ ДА  ВКАРВАТ НА ИТАЛИЯ ГОЛ ОТ ВРАТА НА ВРАТА... А НА МЕН ДА МИ ДОМЪЧНЕЕ ЗА ДЖЕНАРО ГАТУЗО... 🙄



--------------------
 
 
№10 от: Cvetan (25 април 2010 21:45)
Пак си се объркал май Танасе, за предпоследния линк 😄
Трима сме ok2 xaxa2 👏 трииима...
http://www.youtube.com/watch?v=Y4Hma9B9MpM&feature=related



--------------------
 
 
№11 от: zhivko (28 април 2010 10:10)
Страхотен спомен yogimax. Не съм чувал тази песен поне от 20 години.

 
 
№12 от: donaddt (8 май 2010 20:39)
Дилбер Танасе, с италианския стигнах само до цветовете от една статия за асоциативното учене, беше в някакво научнопопулярно списание, 🙂
Бианко, неро, адзура, верди и Розата на ветровете, ...

Поздрави от Ориана (Фалачи), 😏

 
 
№13 от: toni_1976 (12 юли 2010 20:47)
Еххххх, с тази песен просто ме разплака!!! 🙄
Дори не си спомням на колко години съм бил, когато е била известна!
Но я помня много добре - мелодията е супер, кара те да се замислиш над живота, който живеем сега... 🙄 🙄 🙄


YOGIMAX, четох два пъти статията ти и се разплаках... като момиче 🙄
Колко малко трябва на човек да се разплаче - един истински спомен от детството ти и точно и кратко описание на живота, такъв, какъвто беше! 🙄
🙄

 
 
№14 от: chefffoo (27 август 2010 21:58)
Всичко в статията е абсолютно вярно. Благодаря на автора от сърце!

 
 
№15 от: chepondrev (1 март 2012 12:44)

Благодаря ви. Обичам ви. Любима песен от детството. ПОКЛОН


 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Кой е любимия Ви празник?