|
Здравейте приятели, добра издирвателска работа е свършил Бойста3 , но аз ще споделя някои любопитни факти от кухнята, който няма как да знаете. Участвал съм като организатор и втори ас. режисьор в "Студеното сърце" и помня голяма част от реализацията. Първоначално проектът беше замислен като единичен голям спектакъл, но при обсъждането като видя тухлата, която беше сценария Теофана Преславска каза, че това няма да се побере в 90 мин. и предложи да бъде в две части, за което се наложиха допълнения в литературния материал. Снимките бяха в късна есен в студио "Орландовци". Това беше сграда на едно читалище, която БТ наемаше и беше приспособила за не малко студио. Много от продукцията се снимаше там. Самият процес на реализация на постановката продължи две седмици и беше голяма тръпка, защото много от сцените се снимаха на блубокс с фонове -картини нарисувани от художник постановчика Борис Ахчийски. Освен това работихме с чисто новия ПТС-5 с ръководител Васил Генадиев. Всъщност това беше първия супер модерен цветен ПТС в БТ и Теофана реши да използва всичките технически възможности. За актьорите знаете но пак да повторя - В ролите бяха: Илия Добрев, Иван Налбантов, Стойчо Мазгалов, Георги Черкелов, Меглена Караламбова, Георги Кишкилов... но второстепенните роли не помня. Е, в кръчмарската масовка се включвахме целият екип. Но всичко си имаше една пикантна предистория. Нали Микел Холандица колекционираше сърца и Борис Ахчиски беше намерил начин как да ги изобрази за бъдат реалистични. По време на подготовката ми се обади и поиска да отида в аптеката на ъгъла на бул. "Руски" и "Сан Стефано /Сега там е банка/ да купя 100 презерватива. Срам не срам, отидох и поисках да ги купя с фактура за БТ. Аптекарката изумя, направо блокира, а в аптеката хората се спукаха от смях и подигравки. Можете да си представите колко пъти съм се препотил, защото знаете какъв бе моралът в онези години. Бебетата ги носеха щъркелите, и помирисване на маргаритки, и т.н. Обясненията, че ми трябват за телевизята, само наляха масло в огъня и направо ме взеха на ура, че ние в телевизията сме еди какви си и ... Както и да е, жената ми написа фактура и купих злополучните презервативи. Но докато се върна в телевизията, от аптеката до входа са около 50 метра, не зная как вече се бе разчуло по безжичния телефон. По коридорите подмятаха, че детската редакция купила презервативи и всякакви щуротии и интерпретации на тема. Главният редактор ме вика на обяснение, защото отгоре му звънели - как е възможно, какъв е този морал и т.н. Тогава отидохме с художника при него и той му обясни каква е идеята. В постановъчен отдел бяха изработени полици, върху които бяха наредени стъклени цилиндри пълни с прозрачна течност. Презервативите се напълваха с друга цветна течност и се пускаха да плуват в цилиндрите. Когато в студиото всичко беше подредено, с ефектното осветление, тези стъкленици изглеждаха почти като истински препарати в природонаучен музей. Та така имаше и такива смешни истории. В последствие задали въпроса на Главния редактор на Програмен съвет и след обяснението Иван Славков, който беше много модерно мислещ човек, се смял от сърце и сложил на място някои дървени глави. Колкото до съвместната ми работа с Теофана Преславска, това за мен беше един дълъг творчески път продължил повече от 25 години. И днес се гордея със заглавията, който създадохме заедно!
Статията е редактирана от: boysta3 - 21-06-2021, 13:34
Причина: Знакова грешка
|