Главна » Свободно време » Нашите филми » Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията
28-10-2013, 10:29 | Автор: Чочко | Категория: Свободно време / Нашите филми

Вечер, когато настанеше време за сериен филм улиците опустяваха , дори децата се прибираха и засядаха пред телевизора, поне с мен беше така , за да гледаме любимия филм.

Хората бяха жадни за хубави филми, а те рядко се даваха, но в зората на демокрацията вече зачестиха и старо и младо се прехласваше по тях. Ето какво открих в моите архиви:

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

Серийните филми от онова време и от зората на демокрацията

 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: 9585 (28 октомври 2013 17:55)

Много добре си спомням едно нещо от "Танцувай с мен": Там на един жена му отиде при такава един вид врачка да му прави магия нещо, че май го подозираше в изневяра. И тя като й каза: "Донеси ми негов косъм ... но не от косата" ... и я погледна едно такова многозначително 🙄
Аз направо така се възмутих stop

Също за Стефани Харпър как я нахапаха крокодилите, много тежко го изживях. Мъжът й се казваше Грег Марзден, защо така ми се е набило в главата ...?

От "Алф" и останалите сериали имам разбира се много спомени, но специално от "Алф" имам много любим момент: как майката на Кейт беше на гости и си беше донесла плетката. И плете тя, плете, и точно на края на серията Алф отива при нея и й вика: "Какво е това?", а тя му вика: "Калъф за нос" и хоп - плетката на носа му 😁


 
 
№2 от: Чочко (28 октомври 2013 20:26)

"Робинята Изаура" беше един от любимите ми сериали, помня че събирахме малки черно-бели картички с героите: Жаноария, Мигел, Тубиас ,Енрике, Малвина, Естел, Роза, Санта ,Андре и Леонсио, тези имена са останали запечатани в спомените ми.
От" Танцувай с мен" си спомням, че се разказваше за двамата близнаци Витор и Кинзиньо, беше един от първите бразилски сериали.
"Завръщане в Рая" и за мен беше "разтърсващ" с преживяванята на Стефани.
"Дързост и красота" е знаков за моето юношество, серийте бяха много къси по 25 минути и даваха по две.
А Алф е сред любимците ми.


 
 
№3 от: bat_mitco (28 октомври 2013 20:52)

АМИИИИ... feel ПРИНЦИПНО ВСИЧКО КАЗАНО В УВОДА Е ДОЛУ-ГОРЕ ВЯРНО... .feel АБЕ ,КАКВО ГО УВЪРТАМ...ИЗОБЩО,АМА ОГРОМНО ИЗОБЩО НЕ Е ВЯРНО,ЧЕ ПРЕЗ 90ТЕ СЕРИАЛИТЕ СА БИЛИ ПО-ПО-НАЙ НА КОЛИЧЕСТВО И КАЧЕСТВО В СРАВНЕНИЕ С 70ТЕ И 80ТЕ... ГЛЕДАЛ СЪМ МНОГО И ТО НЕ НА ЗАПИС, А ПРИ ПЪРВИТЕ ИМ ИЗЛЪЧВАНИЯ ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА...

ХАЙДЕ ДА НЕ ПРАВЯ МАЧОВЕ "БОГАТ-БЕДЕН" СРЕЩУ "РОБИНЯТА ИЗАУРА"...ИЛИ "ФОРСАЙТОВИ" СРЕЩУ "ГУЛДЕНБУРГОВИ"... ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА "НА ВСЕКИ КИЛОМЕТЪР" СРЕЩУ "ДЪРЗОСТ И КРАСОТА", ЩОТО ТАКЪВ МАЧ ЩЕ ОТИДЕ НА УНИЗИТЕЛЕН ТРИЦИФРЕН РЕЗУЛТАТ В ПОЛЗА НА МАЙОР ДЕЯНОВ ,МИТКО БОМБАТА И ВЕЛИНСКИ... ВСИЧКО С ВРЕМЕТО СИ...И ВСЕКИ ВЛАК С СЪС СВОИ ПЪТНИЦИ... ДЕВЕДЕСЕТАРСКИТЕ СЕРИАЛИ(МУЗИКАТА ОТ 90ТЕ...ФУТБОЛЪТ ОТ 90ТЕ...) НЕ СА ВЛАКЪТ,В КОЙТО СЪМ ПЪТНИК...МЕН ДА ПИТАТЕ ЕДИНСТВЕНИЯТ СТОЙНОСТЕН СЕРИАЛ ДАВАН У НАС ПРЕЗ 90ТЕ Е ТУИН ПИЙКС...




--------------------
 
 
№4 от: ST75 (29 октомври 2013 15:27)

На мен най-много ми харесваше "Октопод". Сериалът беше италиански, но не го виждам в тази статийка. Разбира се, с удоволствие съм гледал Гулденбургови, Шатовалон (който също го няма) и доктор Куин. :)


 
 
№5 от: neoton (29 октомври 2013 21:24)

Цитат: ST75
На мен най-много ми харесваше "Октопод". Сериалът беше италиански, но не го виждам в тази статийка. Разбира се, с удоволствие съм гледал Гулденбургови, Шатовалон

съгласен съм напълно ...добавям само "Жената зад щанда" и "Фортуната и Хасинта",които за съжаление вече няма къде да се видят с бг субтитри...


 
 
№6 от: kitten (29 октомври 2013 23:26)

Цитат: ST75
На мен най-много ми харесваше "Октопод". Сериалът беше италиански, но не го виждам в тази статийка.

Абсолютно те подкрепям. Страхотен сериал!!! Изключително високо ниво!!! И макар че по време на първите му няколко сезона бях малка, пак го гледах с огромен интерес. Помня ясно края на четвъртия сезон. Тогава един от големите ми братовчеди имаше абитуриентска вечер. Но аз, след като се прибрах от училище, казах на майка и татко, че няма да ходя с тях, защото исках да си гледам "Октопод". Предварително беше станало известно в цяла България, че в последната серия инспектор Катани го убиват. И аз си знаех, че ако съм на гости, няма да има възможност да си поплача и затова си останах вкъщи. Помня колко ми беше мъчно и колко плаках. Изгледала съм и следващите сезони, всичките до един. Наш Стефан Данаилов участваше в един от сезоните в ролята на мафиот. Но впоследствие започна да играе и положителни роли в италиански филми. По RaiUno, основната италианска телевизия, изгледах през септември т.г. петия сезон на "Дело по съвест" (първите два сезони бяха давани и в България). Там Стефко Данаилов играе бивш полицай, който заедно с двама адвокати разследва престъпления, извършвани включително и от мафията. Много харесвам такъв тип филми, които разнищват несправедливости и престъпления, свързани с мафия, власт, политика. Такива италиански филми има много, например и споменатият по повод Джулиано Джемма "Един мъж на колене".
Между другото, и аз, като всички деца тогава, гледах и "Робинята Изаура" и останалите подобни сериали (и снимки сме събирали, а пък Емил от втория етаж беше измислил да викаме на Тобиас: Тобиас Пръц Зидар 😄 , не знам как точно му беше хрумнало). Но ако сега се замислим ретроспективно, нивото на италианските, и въобще на европейските сериали, е съвсем друго. Изобщо, аз много си падам както по доброто българско кино, така и по европейското.




--------------------
 
 
№7 от: Anakin Skywalker (29 октомври 2013 23:56)

Цитат: ST75
На мен най-много ми харесваше "Октопод".

Цитат: kitten
Абсолютно те подкрепям. Страхотен сериал!!! Изключително високо ниво!!!

Мили другарчета, напълно заставам зад вас! oks Октопод е на първо място и много съм писал за него в по стари коментари. Аз като гледам тук по-малко от половината сериали познавам. От латиноамериканските сапунки почти никакъв спомен нямам. Разбира се къде и без Алф и без австралийската класика за Рая... Всъщност първият сезон в който онзи плейбой тенисист Грег Марздън сключи брак по сметка със Стефани Харпър и после с любовницта си Джили я хвърлиха на крококодила се казваше Райските градини, а втория сезон - Завръщане в рая. Там отрицателния герой беше полубрата на убития Грег - Джейк Сандърс, който искаше да отмъщава. Виждам също и снимка на Ребека Джилинг в друг филм - "Проклятието на опала" . Всъщност превода е неточен, филма се казва Синята светкавица (игрален не сериен). Гледал съм го на видео. Много як екшън, завръзката на който беше един син диамант. Преследвания със самолети с коли и огромни камиони из австралийската пустош, стрелби, аборигените в последната сцена помогнаха на добрите... горещо го препоръчвам на всички. Там Ребека е в ролята на Кейт Маккуин и заедно със Сам Елиът разказват играта на лошите...




--------------------
 
 
№8 от: Anakin Skywalker (30 октомври 2013 12:26)

Цитат: bat_mitco
ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА "НА ВСЕКИ КИЛОМЕТЪР" СРЕЩУ "ДЪРЗОСТ И КРАСОТА", ЩОТО ТАКЪВ МАЧ ЩЕ ОТИДЕ НА УНИЗИТЕЛЕН ТРИЦИФРЕН РЕЗУЛТАТ В ПОЛЗА НА МАЙОР ДЕЯНОВ ,МИТКО БОМБАТА И ВЕЛИНСКИ...

Ще споделя концепцията и възгледа на Бат Митко yess за въпросните сериали.

Нашите герои са - Майор Деянов, Майор Исаев-Щирлиц, възрастният симпатяга Джим Бруър от канадската поредица Сътрудниците, комисар Мулен, инспектор Катани, професионалистите от пети отдел Дойл и Боди и техният шеф Коули, австралийският частен детектив Майкъл Райън. Персонажите от холивудските и латино сапунки, сякаш ги чета за пръв път, feel признавам си... Цитираният сериал за дръзките и красивите струва ме се hum-hum го излъчват и до ден днешен, епизоди 4356 и нататък 😏 😁 Трябва да попитам нашите, те май го гледат...




--------------------
 
 
№9 от: bat_mitco (30 октомври 2013 19:40)

АМИИИИИ... АКО МОМИЧЕТАТА ОТ ТУИН ПИЙКС СА В КРАЯ НА РЕДИЦАТА...

В НАЧАЛОТО ПРИ МЕН СА ХАНС КЛОС ОТ "ЗАЛОГ ПО ГОЛЯМ ОТ ЖИВОТА"...ЯНЕК,ГУСТЛИК,ГШЕШ,ТОМАШ И ЛИДКА ОТ ЧЕТИРМАТА ТАНКИСТА И КУЧЕТО...ТОМ ДЖОРДАШ... ААХЕН ДЕТХЕН...

ЗНАЕТЕ ЛИ ОБАЧЕ,КОЕ Е ПО-ГОТЕНО ОТ ТЕЛЕВИЗИОННИТЕ СЕРИАЛИ? СЕТИХТЕ ЛИ СЕ??? СЕРИАЛИТЕ ЗА ЧЕТЕНЕ...НЕЩО,КОЕТО ЗВЕРСКИ МИ ЛИПСВА В ДНЕШНОТО ВРЕМЕ...МЕМОАРИТЕ НА СПОРТНИ ГЕРОИ ВЪВ "СТАРТ"..."ОКОНЧАТЕЛНАТА ДИАГНОЗА" НА АРТЪР ХЕЙЛИ В СПИСАНИЕ "МЛАДЕЖ"... ВАСКО ДА ГАМА ОТ СЕЛО РУПЧА В "СЕПТЕМВРИЙЧЕ"...




--------------------
 
 
№10 от: Янита Савова (30 октомври 2013 20:56)

... Класика, Бат Митко.... НАПРАВО НЕ Е ИСТИНА КАК СЪМ ГО СЛЕДЯЛА НА времето по еФИР 2...СЛЕД ГОДИНИ СИ ГО ИЗТЕГЛИХ И СЕГА ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ СИ ГО ПУСКАМ...И НЯКАК си все едно влизам в друго време,в друг свят....И ми прави голям кеф да съм сама,да си пусна фима от 1-ви епизод,да си пия биричката...


 
 
№11 от: isi (31 октомври 2013 17:08)

Цитат: bat_mitco
СЕРИАЛИТЕ ЗА ЧЕТЕНЕ...НЕЩО,КОЕТО ЗВЕРСКИ МИ ЛИПСВА В ДНЕШНОТО ВРЕМЕ...

😄 Добре, че си имаме тук Цонка и Нашето Безкрайно детство yajuyo




--------------------
 
 
№12 от: Милен Иванов (31 октомври 2013 21:08)

Един от първите серияли за които си спомням че с огромно учудване се питах: "Тези филми пък кой ги гледа?" беше - "Семейство Палисър". От самия филм нищо не си спомням , освен че ми изглеждаше ужасно отегчителен и че в началото казваха: "Телевизионна адаптация - Саймън Рейвън".
А любим мой не детски сериал си остава "17 мига от пролетта". Замисляли ли сте се колко късно по разните холивудски сериали като сменяха мястото на действие и показваха надпис например : " Вашингтон, Пентагона, 14 и 30 след обяд". А в " 17 мига от пролетта това го имаше ехехе-е-е-.
И сега една загадка , да видя има ли някой по-голям почитател на Щирлиц от мен:
Как е истинското име на Щирлиц?




--------------------
 
 
№13 от: Цонка (31 октомври 2013 21:33)

Цитат: Милен Иванов
Как е истинското име на Щирлиц?
Вячеслав Тихонов tongue

Цитат: Милен Иванов
"Семейство Палисър"
- Верно ли е, че "Семейство Палисър щяло да има още двайсет серии?
- Не знам.
- Ъхх...
- Няма да има ма, Маро, нали го четох.
А туй от кой филм е?




--------------------
 
 
№14 от: admin (31 октомври 2013 22:14)

Аааа, ама моля ви се: говорим за сериали от 90-те. Най-най-най е "Досиетата Х"! Бат Митко, уважавам ти мнението, но "Туин Пийкс" си беше донякъде надута рекламна кампания: пробвай се днес да го изгледаш и ще видиш колко е "никакъв" тоя ми ти сериал, претенциозен и... абе няма смисъл. С "Досиетата" нито може да се мери, нито трябва. Иначе "Октопод" не го броя в 90-те, щото силата му беше малко по-рано (ми, примерно 89-та излязоха книгите по сезон 1 и 2 . леле колко борба беше да си ги купя! ). По подобен начин за мен е и АЛФ (въпреки, че той сериозно навлезе в 93-4). Другия "за цялото войнство" е "Стъпка по стъпка" (споменат по-горе); не съм много сигурен дали и "Приятели" не тръгна в края на 90-те.

За анимациите, без изчерпателност, просто на някой съм им се радвал, други съм ги гледал със сестричката (това последното като оправдание, хи-хи!): "Флинстоун" (се развихря), "Костенурките нинджа" (анимационното на 90-те!), "Мишел Ваян" (бръммм!), "Капитан Планета" (екологията дойде на мода), "Мариан Първата" (последната мултипликационна любов :) и едно от последните наистина хубава приключенски неща), "Конан" (френския), "Плодчетата", "Гумените мечета" (и двете основно за мъничета)... Съсетих се - за криминалните - че с удоволствие си гледах "Комисар Рекс", също по онова време излъчваха сериали за Шерлок Холмс и Еркюл Поаро (наистина, по-рано снимани), "Коломбо", "Светеца"... И все имам чувство, че много ми бягат. Ще се съсетя.

 

Относно Щирлиц: истинското му име, като литературен герой, е Всеволод Владимирович Владимиров (08.10.1900-ок.1970-75) - по версията на автора Юлиан Семьонов. А като първообраз: един от най-вероятните е Яков Блюмкин (с псевдоними Исаев, Макс, Владимиров). Не бива да се забравя, че литературния Щирлиц се подвизава и като Максим Исаев - прекалено е ясно като имена от къде идва... Но не и като образ...




--------------------
 
 
№15 от: Anakin Skywalker (31 октомври 2013 23:43)

Цитат: Цонка
- Верно ли е, че "Семейство Палисър щяло да има още двайсет серии?

... тази любопитна комшийка Мара... 😁 mig_mig Пък и ракия им занесе, уж тяхната била по-блага, а после и през дувара надничаше...




--------------------
 
 
№16 от: kitten (1 ноември 2013 00:21)

Цитат: Цонка
- Верно ли е, че "Семейство Палисър щяло да има още двайсет серии? - Не знам. - Ъхх... - Няма да има ма, Маро, нали го четох. А туй от кой филм е?

Вярно, че и Anakin вече се е изказал по темата, ама не мога да пропусна и аз да кажа, понеже е един от любимите ми филми - "От нищо нещо", разбира се. И понеже вече имаше няколко загадки, а аз много обичам доброто българско кино, ще поставя на всички другарчета и аз една загадка. Репликата е от най-любимия ми български филм, но не е сред най-известните реплики (защото, ако ги посоча тях, ще е съвсем фасулско). И така:
"Магнетофонът е Ухер, а фотоапаратът Пентакон, ако Ви интересува. И аз не съм дошъл, а си отивам и затова бъркам".
Ако тази реплика не е достатъчна, ще дам и жокери. 🙂




--------------------
 
 
№17 от: Anakin Skywalker (1 ноември 2013 11:44)

Цитат: kitten
"Магнетофонът е Ухер, а фотоапаратът Пентакон, ако Ви интересува. И аз не съм дошъл, а си отивам и затова бъркам".

...и хайде журналиста Кукер под ключ в отделна килия до изясняване на случая... ok2 😁




--------------------
 
 
№18 от: kitten (1 ноември 2013 13:52)

Ей, Anakin, страшен си, браво! Не се наложи даже да давам жокери. Че иначе можеше само да кажа "Момиченце, дай ми зъбките" и щеше да стане много "Топло". 😁



Мили другарчета, забравихме един много хубав сериал от 90-те. Имам предвид една от версиите на "Гордост и предразсъдъци" по Джейн Остин. Малко преди да го дадат, в английската гимназия (която карах като частна ученичка; през 90-те беше модерно да учим в две гимназии едновременно) имахме откъс от въпросната книга. Повечето от нас толкова се заинтересуваха, че прочетоха и книгата. И затова много му се зарадвах на сериала (всъщност, той е мини-сериал, само 6 серии). Впоследствие съм гледала и други версии по книгата, но за мен именно въпросният английски вариант (с Колин Фърт в ролята на Дарси) си остава най-добрият с автентичната английска атмосфера и с прекрасния British English. Между другото, в някои американски версии, и то не само по тази книга, си променят и части от сюжета, без да им мигне окото.




--------------------
 
 
№19 от: ina68 (1 ноември 2013 20:41)

Здравейте, другарчета!
Много харесвах "Градът на капитала". Имаше един герой - Деклан...
Сериалът "Приятели" мисля, че започнаха да го дават през лятото на 1994 година в събота или неделя след обяд. Имаше детски блок с анимации, след които даваха "Стъпка по стъпка". Когато сериите свършиха, пуснаха "Приятели" и мен ме беше много яд. След това "Приятели " ми стана любим сериал.
"Птиците умират сами " го даваха за пръв път още 1985 или 86 година.
А помните ли "Гръм в рая" и един друг сериал с герой Дънкан Маклауд?


 
 
№20 от: kitten (1 ноември 2013 23:42)

Цитат: ina68
Много харесвах "Градът на капитала".

И аз много го харесвах! ok2




--------------------
 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Любимия Ви български детски сериал е: