Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Млад филателист
17-07-2010, 16:47 | Автор: toni_1976 | Категория: Свободно време / Игри и забавления
Приятели, ето ви обещаните снимки на класьорите с марки и монети, които имам.....аз бях заклет филателист.
Те бяха моята гордост в детстовото ми!  :)
Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист

Млад филателист
 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: ive (17 юли 2010 17:40)
Тони, ще можеш ли да ни покажеш монетите от по-близо? 

 
 
№2 от: катя милушева (17 юли 2010 18:31)
 И моят малък албум беше като твоя,но зален. Чудесна колекция em_42!


 Ей, сетих се един въпрос от тестове за трети клас: За какво служи пощенската марка? Я да видим,кой ще отговори пръв? Ще има награда! em_84

 
 
№3 от: mchukanov (17 юли 2010 21:05)
  Кате, дай нещо от първи em_37



--------------------
 
 
№4 от: катя милушева (17 юли 2010 21:30)
Е,сега?! Не е много трудно!


Не се прадавайте/тази иконка много ми харесва/ em_43!

 
 
№5 от: pasha (17 юли 2010 23:09)
Да си я лепиш на езика. em_45Лепилото имаше много гаден вкус, но марките и пликовете за писма се залепяха, само след хууубаво облизване. em_47

 
 
№6 от: pasha (18 юли 2010 01:20)
Като писах за лепенето, се сетих и за отлепянето. Ма, няма да ви кажа, щот съм ядосана. 🤪

 
 
№7 от: TRIXYY (18 юли 2010 08:30)
Аз като бивш запален филателист отлепях много марки.Потапях ги във вода и като се отделяха от хартийката на плика, ги сушех на вестник, обърнати с лицето надолу. Мнооого сложна технология 😄 .Паша, не се ядосвай и кажи твоята!

 
 
№8 от: pasha (18 юли 2010 10:26)
Това е единия начин. Другия е за много ценни марки, които се страхуваш да не изхабиш. С гъба за баня се мокри от обратната страна. Хартията на плика поема влагата и лепилото се размеква.Процесът е много бавен, но си заслужаваше усилието и търпението. Чувала съм, че някои използват пАра. Отлепянето на марката ставало много бързо. Не помня дали съм пробвала тази версия. em_80

 
 
№9 от: toni_1976 (18 юли 2010 12:37)
Ей приятели,
по въпроса за парата - съгласен съм, така казваха и моите съученици от основното училище - пробвал съм, става!
Днес ще удовлетворя желанието на IVE и ще заснема монетите си от близо!
em_20

 
 
№10 от: катя милушева (18 юли 2010 14:23)
 Технически,марките служат са залепване и събиране ,но не е това отговора на "така поставеният Фъпрос". Хайде де! Няма ли някой да познае?
Всъщност във времето на имейлите сигурно съПсем скоро марките ще са като архаичен шик на едно поколение.
Наградата няма да е виртуална. Победителя ще получи по пощата една интересна серия марки/след като си посочи АДРЕЗЪТ/ em_42

 
 
№11 от: pasha (18 юли 2010 15:40)
Щом е за още марки, ще се пробвам.
Марката е знак за платена пощенска услуга. Цената на марката е право пропорционална на пътя, който трябва да измине писмото. 💃

 
 
№12 от: катя милушева (18 юли 2010 16:25)
 ПАША,познааааааааааа! В кратце" марката е билетчета на писмото" em_46!
Казвай адреЗа си! em_84

 
 
№13 от: mchukanov (18 юли 2010 16:31)
  ОСПОРВАМ 🤪
Цитат: pasha
Цената на марката е право пропорционална на пътя, който трябва да измине писмото.

справка http://www.bgpost.bg/Bulgarian/Pricelist.aspx em_46



--------------------
 
 
№14 от: катя милушева (18 юли 2010 16:53)
 Е, Младене ,цената тук не е от непосредствено зНачение! Че ,те и билетите за пътуване не винаги отговарят  точно на пътя ,който се изминава за тази цена. 😏

 
 
№15 от: pasha (18 юли 2010 17:25)
Имах предвид, че като изпращахме писмо до Източна Германия, марката беше 25 стотинки, май. До Англия беше по-скъпа. 🤪

 
 
№16 от: Айви (18 юли 2010 19:07)
 Много хубава колекция, Тони! 👏 Червения класьор от предпоследната снимка го имам в два екземпляра. А технологията ми на отлепване на марки беше досущ като на Трикси.

 
 
№17 от: катя милушева (18 юли 2010 20:29)
 Паша, както и да ОСПОРВАТ, мястото си е твое! em_84

 
 
№18 от: pasha (19 юли 2010 10:12)
 MCHUKANOV , em_46 може да ти ги покажа......за малко. Кой сега е номер едно? 🌞 💃

 
 
№19 от: Мимето01 (22 юли 2010 19:35)
И аз бях луда по събирането на марки. Все още си пазя албумите. Тогава мама ме водеше до Цум всяка седмица и веднага си колекционирах най-новото от марките. Какви времена бяха, все едно не преди 20 г., а преди векове 😁 😁 😁

 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Любимия Ви български детски сериал е: