Главна » Специални проекти » Белиада » Белиада: Да закъснееш за час
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Белиада: Да закъснееш за час
23-01-2025, 13:31 | Автор: admin | Категория: Специални проекти / Белиада

Едно време, когато бяхме ученици, закъсняването за час беше - бррр! - ой, направо си страшно! Ако влезеш след учителя (вторият звънец), веднага ти отпраскваха „закъснение“, а трябваше само няколо такива, та да ти намалят „поведението“, а след още няколко - „тцънк“ и да те изключат. Естествено, възрастните - учителите, примерно - си закъсняваха както си искат (много повече от децата) и нищо особено не им се случваше.
А пък децата, за разлика от възрастните, обикновено наистина имаха и имат много по-добри причини, та да не се появят на дадено място в даден момент.

Например:

Тръгвате си вие за училище, хвърляте чантата на рамо и вземате торбичка с дрешки (шорти, цвички и други гадости) за физкултура. На вратата мама ви казва да „изхвърлите“ боклук. И ви дава някаква торбичка. Разбира се вие я вземате и та-там-та-там към най-близкото кошче по пътя ви. Ала вие сте още напълно сънен и изобщо сте в „друг свят“. Мятате торбичката в кошчето и продължавате по пътя. Нейде, ами направо пред вратата на „даскалото“ осъзнавате, че държите в ръката си неправилната торичка - тази с боклука. Явно сте изхвърлили „шорти, цвички и други гадости“ в кофата за боклук вместо нормалния боклука. Известно време се чудите дали да не се радвате на това, но после решавате че все пак ще е по-добре да си вземете „оборудването“. Търчите назад, ровите в кофата, намирате си нещата и бягате бързо-бързо-бързо. Но, за съжаление, вие сте просто дете, слабичко, бягането на дълги разстояния не ви се отдава добре. И тъй, закаснявате за час... пишат ви в бележника и ви се карат! И никой не ви према обясненията. А защо?!


П. П. Ако ви е интересно, ще споделя още поне 5-6 причини подобни за „закъсняване“.

 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: Зико (29 януари 2025 11:36)

При нас закъснели ги караха да правят уборка на двора на училището. Което ще рече да събират хартийки, целофани, листа и пр. боклуци. Голяма работа са били тия боклуци. 😅 


 
 
№2 от: Svilena (29 януари 2025 23:19)
Цитат: Зико

При нас закъснели ги караха да правят уборка на двора на училището. Което ще рече да събират хартийки, целофани, листа и пр. боклуци. Голяма работа са били тия боклуци. 😅 

Зико, вярно, че имаше и такова наказание за закъснение. 😃 А като закъснееш три пъти и хоп едно неизвинено отсъствие! 🤔 😁 


 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Най-любимия празник?