Главна » Светът на възрастните » Как един радиоприемник вдигна по тревога мен вместо военните
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
Как един радиоприемник вдигна по тревога мен вместо военните
5-11-2024, 14:41 | Автор: Svilena | Категория: Светът на възрастните / Техниката

Когато бях дете татко беше викач към военните. Ходеше по адреси и понякога аз и мама сме го придружавали. В един прекрасен ден у дома се появи един радиоприемник, който татко сложи най-отгоре на шкафа в кухнята. Мина време без тревоги слава богу и даже забравихме за него. Докато един ден ми изкара акъла... 😅

 

Бях някъде пети клас и задълбочено учех уроците си в кухнята на масата. И неочаквано това чудо така изпращя в тишината, че чак подскочих. В следващия момент се чу мъжки глас:"Ляв крак, десен крак!Едно, две, три, проба!" 🤣 Ама хич не очаквах такова включване и няма да ви кажа каква тревога беше. 😆 Та такива ми ти работи с техниката на възрастните. Е, затова не искам да порасна! 

 
 
Вижте също
 
 
Уважаеми гостенино!
Вие присъствате на сайта като нерегистриран потребител.
Препоръчваме ви да се регистрирате или да влезете с вашето име и парола.
 
 
№1 от: trak123 (13 ноември 2024 18:26)

Ихааа :) А какво прави принципно военния викач? Това радио част от тяхна военна система за съобщения ли е било? Напомня ми за съобщителната система от "Тимур и неговата команда", тя беше изградена от въжета и консервени кутии и беше задействана веднъж по погрешка, но и в случай на реална нужда сработи безотказно :)))


 
 
№2 от: bat_mitco (14 ноември 2024 13:23)

  Ъмммм...Тая с викачите е малко като във вицовете...Като този за детето , което съобщило нещо от дядо си на дядо ходжа...И дядо ходжа казал Аферим ЕСЕМЕС келеш...Като войник съм имал такива задължения да оповестявам някой старшина или офицер, че има тревога...Трябва да тичаш бързо на дълги разстояния и да се ориентираш добре в градски условия...при това обикновено в тъмната част на денонощието...Да, и обикновенно трябваше да се извика не само един човек...Да и тренировки имаше...Да, и викачите го отнасяха за закъснението на началствата...Тук...по-горе...историята е за технологизирането на нещата...

 




--------------------
 
 
№3 от: Svilena (30 януари 2025 00:05)
Цитат: trak123

Ихааа :) А какво прави принципно военния викач? Това радио част от тяхна военна система за съобщения ли е било? Напомня ми за съобщителната система от "Тимур и неговата команда", тя беше изградена от въжета и консервени кутии и беше задействана веднъж по погрешка, но и в случай на реална нужда сработи безотказно :)))

Както писах ходеше по адреси и предаваше съобщения, че примерно еди кога си ще се събират. В интерес на истината не съм се задълбочавала чак толкова в тези дейности,но тази радиостанция сериозно ме стресна. 😁 


 
 
Информация
Потребители, намиращи се в група Гост, не могат да оставят коментари за тази статия.
 
 


 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Ходли ли сте в Мавзолея?