Главна » Коментари
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юни 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
№859 от: Зико (6 юни 2026 20:44) Мексико '86 (загадка)

Но затова пък Платини изпусна дузпа при дузпите. Добре, че Франция успя да победи въпреки това. 😉 

Браво, имаме верен отговор от chesho. 😀 


 
 
№858 от: Зико (28 май 2026 10:21) Образи и имена. Игра

А този познавате ли го? 

 

 


 
 
№857 от: Зико (25 май 2026 08:16) Образи и имена. Игра

Е, Влади, ти даваш въпроси с повишена трудност. Какво ще кажеш за нещо по-леко като:

 


 
 
№856 от: Зико (17 май 2026 11:06) Образи и имена. Игра
Моята загадка е свързана с една дама...

 

Дора Габе? ☺️ 


 
 
№855 от: Зико (13 май 2026 08:17) Образи и имена. Игра

Интересна игра, Влади. Сега като се замислих и аз съм позабравил някои съученици. Ама това е само защото не са били "титуляри". Т.е. дошли са примерно в 5 клас. 

Другарят на снимката не го знам кой е, но като гледам е някой скулптор или художник. 😁 

А сега моята загадка. Кой е това?

 


 
 
№854 от: Зико (30 март 2026 10:17) Пътешествие в България (1982)

Благодаря, Влади.

Само не ми е ясно защо искаш да се свържеш с тях? Те ако има какво да публикуват, ще го направят и без нас.

А ние тук може да си пускаме статии с различните видеа. 😙 


 
 
№853 от: Зико (22 март 2026 08:49) Спомен за яз. Батак
Цитат: kitten

Благодаря, Зико. Много приятна музика. Напомня ми радио предаванията от 80-те години. Сърдечен поздрав!

 

Да, сигурно съм я чул някъде по радиото, няма друго обяснение. 

Благодаря! 


 
 
№852 от: Зико (19 март 2026 22:30) Спомен за яз. Батак

Кити, специално за теб - едно истинско джаз-рок парче от същия изпълнител. 😘 

Не знам дали е самата музика (т.е. дали съм я чул някъде) или просто органа, но много ми напомня за детството. 


 
 
№851 от: Зико (17 март 2026 10:46) Светеща душа

Благодаря, Свилена. 😘 

Прекрасен спомен, бях ги забравил тия фосфоресциращи мартенички. 😑 


 
 
№850 от: Зико (19 февруари 2026 11:03) Бонбонки Ароматин с Миша

Тия първите не ги помня, но ролките - да! 

Не знаех, че сме имали комбинат "Ширпотреб", мислех че е нарицателно. 😄 

Благодаря за топлия спомен, Свилена. 👍 


 
 
№849 от: Зико (16 януари 2026 09:28) Нашето детство на 19-ет години

ЧРД на патерици и от мен. 

Покрай децата и внуците да си спомняме, че и ние сме били някога деца. 

Такъв е природният цикъл. 🕣 


 
 
№848 от: Зико (26 декември 2025 12:42) Какво събужда във вас тази песен от 73-та година?

Да, безгрижното детство през соца. Помним го.🤗 

Всъщност и на Запад тогава са били безгрижни години. 

Тази версия на Деми Русос не я знам, но знам кавъра на Пол Мориа, който също звучи прекрасно носталгично. 

 


 
 
№847 от: Зико (23 декември 2025 20:11) Пътуване до дядо в София

Интересно ще е да чуем продължението. 😊 

Например дали дядото се похвали, че е имал посетител третокласник, дали е имало дърпане не уши и такива работи? 😁 


 
 
№846 от: Зико (20 декември 2025 12:20) Пътуване до дядо в София
И цялата тази история е абсолютно истинска, само с малка литературна обработка.

 

Нека да позная името на третокласника - Влади. 🤗 

Интересна история. Практически невъзможна днес. 🙅‍♂️ 


 
 
№845 от: Зико (3 декември 2025 22:57) Светът на миниатюрите (Хамбург)

Ето, имаме значи едно участие. 😊 


 
 
№844 от: Зико (26 октомври 2025 09:37) Добра ви вечер с "Лора Браниган - Самоконтрол"
Най-добрите години и харесвам песните й. Песента е от 1984 г.,

 

Добре че не знаехме тогава за какво се пее в тази песен. 😸 

Сега се заслушах и загледах в клипа - това е "изповед" на лека жена, която пее за нощния си живот. 😅 

Може да го впишем в невинните заблуди на детството. 🥰 


 
 
№843 от: Зико (24 октомври 2025 19:37) Меги
В един друг постинг бях споменал, че момчето Румен от филма е Георги Добрев, той игра ролята на Тони в "Рицарят на бялата дама" 6 години преди това като дете. Той винаги ми е приличал на чех, както във филма "Рицарят на бялата дама" ми приличаше на чешко дете от техните детски филми по онова време, и като порастнал в "Меги" пак ми прилича на чех не само по косата, но и по черти на лицето.

 

Йогимакс, а ти си одрал кожата на Боб Рос. Не знам дали е случаЕност или търсен ефект. Ти ще кажеш. 😸 

 

 

Филма не си спомням да съм го гледал. 🤖 


 
 
№842 от: Зико (15 октомври 2025 13:26) Добра ви вечер със "Специално за теб"
Песента е от 1989 г.

 

Песента е от 1988 г, но явно при нас (от другия край на завесата) е пристигнала малко по-късно.

 

Клипът към горната песен е много красив и романтичен, а Кайли Миноуг излъчва скромност и невинност. Докато в късните й години около 2000 г. заприлича и се държеше като проститутка, тотална морална разруха.

 

Ами нали знаеш Йоги - който плаща той поръчва музиката. 

Вероятно намекваш за песента "Can't get you out of my head" от началото на века. Тази песен е написана от Кати Денис, която не се слави като "благородна девица" и още един продуцент. Някои може и да си спомнят коя е Кати Денис от този клип (не е за деца под 16 години! 🤗 ) или пък от този по-невинен такъв. 😘 


 
 
№841 от: Зико (14 октомври 2025 19:55) "Детските очи" (Н. Хайтов)

Добре, Кити. 👍 

 


 
 
№840 от: Зико (11 октомври 2025 19:35) Добра ви вечер със "Специално за теб"

Я виж ти, Цоне, значи живеем не само в една махала, но и на една и съща улица. 🤗 Дори след толкова години Кайли Миноуг и Джейсън Донован наистина звучат доста свежо. 😊 


 
 
 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Любимия Ви български детски сериал е: