Главна » Материали за Юли 2009 год. » Страница 3
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Юли 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
 
Архиви
Юни 2026 (1)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
19-07-2009, 00:50 | Автор: gamina | Категория: Архивите са живи / Библиотечка
Надолу по вълшебната река 2 - Едуард Успенски
Цялата статия... | Коментари: 14 | Страницата е видяна: 13 700 пъти
 
 
18-07-2009, 13:06 | Автор: admin | Категория: Предмети и учители / Песнопойка

Песни от нашите учебници Това са текстове на песните от Музикално другарче за 2 клас и Музиката за 3 клас. Достатъчно е човек само да хвърли едно око на някой от тях и веднага се сеща за песента (докато ги въвеждах постоянно си тананиках fiufiu – добре, че нямаше никой наоколо 😉 ). Разбира се, има и пропагандни песни (учудващо много в Музикалното другарче), но лично аз нито една от тях не си спомням, ама грам. Което показва, че децата много добре знаят какво да харесват и какво не.
Съдържа: Музика. 3 клас - Здравей, здравей, софийска асамблея. Бяло, зелено, червено. Песен за децата. Хубав Петко. Седнало е Джоре. Портрет Ильича. Кой доведе радостта ни. Чака ме те, Дядо Мраз. Смешка. Рече мама да ме жени. Радецки. Во поле берëза стояла. Благодаря ти, майко. Месечко ясен. Дунав тече. Врабчо от завода. Малки моми. Пролетна песенчица. Първи май. Има светлина. Здравей, засмяно лято. Деца на света.....

Цялата статия... | Коментари: 10 | Страницата е видяна: 51 981 пъти
 
 
17-07-2009, 15:59 | Автор: tedizh | Категория: Какво четяхме / Библиотечка
Това е втората поредица от книжките, които публикувах вчера. Публикувам целите книжки. Забавни са, но ми липсва 3-тата книжка, и не помня коя е :) Надявам се да ви зарадвам :)

Поредица книжки от библиотека "Джудже"
Цялата статия... | Коментари: 4 | Страницата е видяна: 6 043 пъти
 
 
17-07-2009, 14:04 | Автор: tedizh | Категория: Свободно време / Игри и забавления
Още малко пъзели :)

Картинна мозайка "Лека нощ, деца!"
Още пъзели: "Лека нощ, деца" и още...
Още пъзели: "Лека нощ, деца" и още...
Цялата статия... | Коментари: 12 | Страницата е видяна: 6 624 пъти
 
 
17-07-2009, 13:40 | Автор: tedizh | Категория: Свободно време / Игри и забавления
Пъзел ( картинна мозайка:)) на 3 етажа
Пъзел на 3 етажа
Цялата статия... | Коментари: 6 | Страницата е видяна: 3 242 пъти
 
 
17-07-2009, 12:34 | Автор: borovinka | Категория: Свободно време / Игри и забавления
Тази игра не си спомням кой ми я беше подарил, но много сме играли на нея. На рождените дни, или просто като сме имали гости, или пък пред блока. Играе се със зарче и пионки, и където спреш, гледаш символа и теглиш карта. Там пише: "Изброй 4 града с буква К"
Игра "Послушай картата"
Цялата статия... | Коментари: 5 | Страницата е видяна: 5 609 пъти
 
 
16-07-2009, 00:09 | Автор: tedizh | Категория: Свободно време / Игри и забавления
Малко играчки от архивите :)

Играчки от архивите
Цялата статия... | Коментари: 21 | Страницата е видяна: 6 124 пъти
 
 
15-07-2009, 23:42 | Автор: tedizh | Категория: Архивите са живи / Библиотечка
Отново моя много любима книжка, личи си, че е четена много, даже е без корици.
Със сестра ми бяхме решили да си направим собствена библиотека, затова на почти всичките ни книги е написано ДБ, което съвсем не знаех какво означава по онова време - сестра ми беше управителката на библиотеката и се занимаваше с всичко 😄
Книжка с гатанки
Цялата статия... | Коментари: 4 | Страницата е видяна: 8 452 пъти
 
 
15-07-2009, 23:30 | Автор: tedizh | Категория: Свободно време / Какво четяхме
Някой имал ли е някоя от тези книжки? Изгубила съм някои от тях, но много обичах да ги чета, особено първата поредица - то си личи де 🙂 Понеже някои са римувани, ги знаех наизуст, още помня 6-тата - "Приказчица" на Асен Разцветников , и 4-тата - " Няма вече". Мога да публикувам целите книжки, ако някой има желание.

Няколко книжки
Цялата статия... | Коментари: 13 | Страницата е видяна: 4 207 пъти
 
 
15-07-2009, 10:57 | Автор: Cvetan | Категория: Архивите са живи / Библиотечка
Един по-различен поглед към индианците

Индиански приказки

Цялата статия... | Коментари: 6 | Страницата е видяна: 4 943 пъти
 
 
 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Любимия ви учител преподаваше по: