Главна » Материали за Юли 2009 год. » Страница 2 |
|
|

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години.
Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
Бърза връзка с част от екипа:
Администратори:
admin,
dani,
freja,
isi,
ssi,
Зико
InternalError (BehindTheMirror, tpl) (почетен админ)
Редактори:
marulka,
eli,
zverche,
Чудакът от 6-ти Б,
donaddt,
Надя,
regina,
Боряна,
Айви,
tivesto,
катя милушева,
Cvetan,
Simpra,
Anakin Skywalker,
boysta3,
Цонка,
Лилия,
kitten,
Svilena,
Подкожурница,
Калисто
Страница във Фейсбук:
Група "Нашето Детство"
|
|
|
Много маргаритки за Надя!
|
|
|
|
|
Помните ли този комплект с козметика 😄
|
|
|
|
|
Всяка камбана издава свой собствен звук, а всички тези вълшебни звуци са събрани в плочата, която rip2304 ни изпрати.

(...)
|
|
|
|
|
Ето две картички, които не са менящи се, но аз много си харесвам.

|
|
|
|
По молба на много потребители на сайта "Нашето детство", откриваме раздел в чисто комерсиален стил. Всъщност не съвсем - вероятно това ще наподобява чудните бартерни сделки от едно време - "за тия 100 марки ти давам 7 индианци!" 😄 Администрацията на проекта постоянно получава запитвания за закупуването на едно или друго. Поне аз не съм склонен да продавам каквото и да е от детството си, но е възможно да се намери "вратичка за менкане", или просто някой да знае от къде да се купи нещо търсено. Хората които търсят нещо нека просто напишат въпрос-коментар тук, и ако някой може да им помогне, да се доуточнят чрез личните съобщения или и-мейл.
|
|
|
|
Имах си микрофонче. Говориш с него или пееш и гласът ти се чува през радиото. Можеш да вземеш интервю или да изпълниш концерт (ако не се изхабят батериите...😏 ). Малко странно звучеше гласа на репортера, но то всички гласове се чуваха по еднакъв начин. Няма значение баба си ли интервюираш или Митко. 😄
|
|
|
|
|
Шляп, шляп, отивам по шляпки до кварталното гаражче - хипермаркет:):) и бум!!! Виждам ги, аууу, същите, такива каквито помня от сборовете, стрелбищата и сергиите. Помолих продавачката да ги снимам, погледна ме, мислите и сигурно бяха "емиии луда жена", погледа и беше съжалителен, но ми ги даде.
Аз ви ги давам да ги видите:)
|
|
|
|
|
Имаше преди доста години една плавалня, " Република" се казваше, до алея "Яворов", в парка на Свободата, така се наричаше тогава Борисовата градина. То и сега си я има, не съм сигурен дали не я прекръстиха вече. В едни такива жеги като дете аз и брат ми отидохме там на плаж. Водеше ни баща ни. Купи ни плувки, така се казваше парчето син дочен плат, с две копчета отстрани. За плавници, шнорхели, големи хавлиени кърпи, какво да говорим, не можехме и да си помислим за такива глезотии. Първите уроци по плуване ни ги даде баща ни, макар че той плуваше само кучешката. Ами къде да се научи повече, около селото, където беше завършил гимназия минава река Стряма. Тогава в бързеите са ловили раци и дребна риба, изтягали са се на крайречните камъни, а не на дървени скари под чадъри и тенти. Ние с брат ми бяхме доволни на първия урок по плуване, то отсега нататък щяхме сами да ходим по басейните. Откъде време баща ни да се занимава непрекъснато с нас.
|
|
|
|
Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).
Благодарим ви предварително!
Трябва ли нов дизайн на сайта?
|
|
|