Главна » Материали за Ноември 2008 год. » Страница 4
Нашето детство

Моето детство
 
 
Категории
 
 
Специални раздели
 
 
Информация

"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години. Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
 
 
Календар
«    Ноември 2008    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
 
Архиви
Юни 2026 (3)
Май 2026 (3)
Април 2026 (6)
Март 2026 (5)
Февруари 2026 (4)
Януари 2026 (4)
 
 
Администрация
 
19-11-2008, 07:14 | Автор: dani | Категория: Нашите филми / Видеоархив / Трям! Преводи
Песен от детския научнофантастичен филм "Голямо космическо пътешествие"
<!--dle_audio_begin:http://nashetodetstvo.com/uploads/files/1227069586_timneverich.mp3--> <!--dle_audio_end-->
 (изтегли си💃🕺  песничката   timneverich.mp3 [2.52 Mb] (сваляния: 53)
(заслужава си да погледнете и в цялата статия😏 )
Цялата статия... | Коментари: 3 | Страницата е видяна: 4 697 пъти
 
 
18-11-2008, 23:17 | Автор: dani | Категория: Архивите са живи / Галерия
Фотоспомен: Всички букви зная, мога да чета!
Цялата статия... | Коментари: 9 | Страницата е видяна: 7 532 пъти
 
 
18-11-2008, 19:50 | Автор: gamina | Категория: Училището / Галерия
Тетрадка - речник, превърната в хербарий в трети клас. Доста е бедничък, в него има май само това, което расте в двора на село. Корицата е надписвана от майка ми, аз страдах от неизлечим грознопис до девети клас.

Хербарий
Цялата статия... | Коментари: 15 | Страницата е видяна: 16 208 пъти
 
 
15-11-2008, 21:19 | Автор: dani | Категория: Архивите са живи / Видеоархив
Песен от детския научнофантастичен филм "Москва-Касиопея"
<!--dle_video_begin:http://nashetodetstvo.com/uploads/files/1226776705_otroki.flv--> <!--dle_video_end-->
Аудио-то може да си го изтеглите от тук:
otroki.wav [6.34 Mb] (сваляния: 17)
(в цялата статия - още един откъс от филма и текста на песента)
Цялата статия... | Коментари: 10 | Страницата е видяна: 5 086 пъти
 
 
15-11-2008, 12:53 | Автор: isi | Категория: Архивите са живи / Галерия
Фотоспомен: Труд и творчество
Цялата статия... | Коментари: 3 | Страницата е видяна: 3 985 пъти
 
 
14-11-2008, 11:22 | Автор: Надя | Категория: Светът на възрастните
Не знам за вас, но за мен тези два града имат голяма следа в моето детство. Тези имена ме караха да настръхвам цялата. Като дете, за мен това беше най-големия ужас, който можех да си представя.
Цялата статия... | Коментари: 4 | Страницата е видяна: 7 241 пъти
 
 
13-11-2008, 05:21 | Автор: Бай Сандо | Категория: Свободно време / Нашите филми
Здравейте,
От известно време следя с 'носталгия' и интерес статиите в 'нашето детство'. Първото, което ми дойде наум е, че без съмнение в този измислен от възрастните 'социалистически' свят ние имахме едно безметежно, щастливо детство и това може би е причината да си го търсим сега в празните кутии от 'никарагуанско' кафе и в хербаризираните станиоли от шоколад милка или между картинките от дъвки турбо. Желая да ви предложа един кратък поглед към 'запада' които си имаше своето място в нашето детство, като започнем от дъвките, преминем през дънковите дрехи, надписите 'fiat' по ладите, закупените от корекома (с много риск) касетофони 'hitachi', пинко розовата пантера в неделя, любимото ми 'Студио Х' и не на последно място ...


Цялата статия... | Коментари: 20 | Страницата е видяна: 10 750 пъти
 
 
13-11-2008, 04:40 | Автор: freja | Категория: Кога ще стана ученик? / Галерия
Лъже ли ме паметта или неотдавна нашето Наде се разтъжи за своето влакче от домчето?...
 
Фотореликва: Пуф-паф! Машинист ще стана аз!
Цялата статия... | Коментари: 13 | Страницата е видяна: 5 604 пъти
 
 
Отдавна се каня да опиша една щуротия, дано ви се стори забавна - как влязох в разход за 24 часа и бях разкрит съвсем случайно. Бях в 4-ти за 5-ти, или 5-ти за 6-ти клас. Пратиха ме да пътувам сам на село. Аз изпуснах и трите автобуса и за да прикрия този позорен факт, реших да прекарам нощта където мога. (Това не е пълната версия!!!)
Цялата статия... | Коментари: 15 | Страницата е видяна: 4 319 пъти
 
 
12-11-2008, 21:58 | Автор: admin | Категория: Училището / Предмети и учители

Продължаваме с публикуването на читанката "Родна реч" за 3 клас на ЕСПУ

Родна реч - учебник за 3 клас - част 3

Цялата статия... | Коментари: 3 | Страницата е видяна: 8 458 пъти
 
 
 
Последни статии
 
 
Приятели
 
 
Бъди редактор :)

Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).

Благодарим ви предварително!

 
 
Други проекти
 
 
Анкета

Ходли ли сте в Мавзолея?